Cinsel İktidarsızlık

Erkeklerin cinsel hayatında oldukça büyük bir sorun olan iktidarsızlık, kişiyi psikolojik açıdan olumsuz etkilediği gibi cinsel hayatını da bitirme noktasına getirebilmektedir. İktidarsızlık, erkeğin cinsel organının işlevini yerine getirememesi durumudur. Bazı toplumlarca sertleşmemenin olmaması olarak da bilinmektedir. Genel olarak ileri yaştaki kişilerde görülen iktidarsızlık bazı rahatsızlıklardan dolayı da genç yaşta görülebilmektedir.

Cinsel iktidarsızlık sorunu erkeklerin cinsel yaşamını olumsuz etkilediği gibi partnerlerinin de seksüel hayatlarında olumsuzluklara sebebiyet vermektedir. İktidarsızlık belirtileri her erkekte aynı demek doğru olmayacağı gibi farklı demek de çok doğru olmayacaktır. Genellikle penisin sertleşmeme sorunu iktidarsızlık belirtileri içerisindedir.

İktidarsızlık sebepleri içinde genellikle kullanılan ilaçlar, kişinin depresyon halinde uzun süre kalması, cinsel hayatının düzensiz olması gibi etkenler görülmektedir. İktidarsızlık tedavisi içinde öncelikle kişi sorunun tam olarak ne olduğunu bilmesi gerekecektir. Ülkemizde bu gibi durumlarda erkeklerin tercih ettiği tedavi yöntemi genellikle iktidarsızlık giderici cinsel ürünlerdir.

Penisin sertleşmesini sağlayacak olan sertleştirici ürünlerin kullanımı ile maksimum sertliğin yaşanması sağlanacak ve kişi cinsel birlikteliğini hiçbir sorun yaşamamış gibi gerçekleştirebilecektir. İleri yaştaki erkeklerde görülen iktidarsızlık nedeni ise genel olarak damar rahatsızlıklarından dolayı kaynaklanmaktadır.

Cinsel iktidarsızlık günümüzde cinsel hayatın en büyük sorunlarından biri olarak görülmektedir. Her ne kadar ileri yaştaki kişilerde görülen bir durum olsa da genç yaştaki kişiler görülme olasılığı da bir hayli fazladır.

İktidarsızlık tedavisi için kullanılan sertleştiriciler ise cialis, vega, max man, levitra, kamagra tablet, sildegra ve lacoste gibi ürünlerdir.

label, , , ,

About the author