Cinsellik Nasıl Yaşanmalıdır

İnsanoğlu yaradılışından bu yana birtakım koşuşturmalar ve sorumluluklar içinde bulunmaktadır. Tüm bunların tek bir gayesi vardır tabiki. Daha rahat bir yaşam ve mutluluk. Mutluluğun elde edilebilmesini sağlayan faktörlerden biri de cinsellik olmaktadır. Cinsel yaşam kişilerin ruh halini etkilemekte midir?

Cinsel hayatın önemi kişiden kişiye farklılıklar gösteriyor olsa da aslında tek bir sonuca varmaktadır. Karşılıklı mutluluk. Çiftlerin en büyük sıkıntılarından biri de aslında bu durum olmaktadır. Karşılıklı mutluluk çoğu zaman yaşanamamaktadır. Çünkü bireyler cinsellik hakkında yeteri bilgiye sahip olmadığından dolayı sadece kendi rahatlıklarını düşünerek hareket etmektedir. Durum böyle olunca baskın taraf ilişkide söz sahibi olmakta ve karşı taraf da istenilenleri yapmaya gayret etmektedir.

Cinsellik nasıl yaşanmalı son zamanlarda oldukça merak edilen konuların başında yer almaktadır. Çünkü günlük hayatta yeteri kadar stres ve yorgunluğun yaşanması kişilerin ruhi halini oldukça yıpratmaktadır. Durum böyle olunca kişiler cinsel hayatlarını da yeterince sağlıklı yaşayamamaktan dert edinmektedirler. Cinsel ilişki, her şeyden önce cinsel organ ile yaşanan bir eylem olarak görülmemelidir. Partnerinizin ruh halinden fiziki haline kadar pek çok konuda tatmin olmasını sağlayacak eylemler gerçekleştirilmelidir.

Mükemmel bir cinsellik belki ilk zamanlar çok zor olarak görülebilir. Fakat elde edilen deneyimler sonucunda aslında bunca zaman böyle bir durumu ne kadar zor gördüğünüzden dolayı kendinize de kızacağınızdan emin olabilirsiniz. Cinselliği sadece kendi isteklerinizden ibaret görmeyi bırakarak partneriniz ile isteklerinizi dile getirmeyi öğrenmelisiniz. Onun istekleri ile kendi arzularınızı karşılayacak eylemler geliştirerek ilişkiye başlamalısınız. Tatmin olmak sadece orgazm olarak düşünülmemelidir. Bu durum ilişkinize en büyük yarayı açacaktır.

Yaşamış olduğunuz ve yaşayabileceğiniz cinsel sağlık sorunlarını kesinlikle hafife almayınız. İhtiyacınız olan cinsel sağlık ürünlerini mutlaka kullanınız. Bayan azdırıcılar, ereksiyon sağlayıcılar, kayganlaştırıcılar, penis büyütücü ürünler, cinsel performans arttırıcılar, cinsel istek arttırıcı gibi birçok cinsel destek ürünü ilişkilerinizi daha sağlıklı ve kaliteli yaşamanızı gerçekleştirmektedir.

Partnerinize Söz Hakkı Verin

Günümüzde aslında en büyük sıkıntılardan biri de tek tarafın baskın olması ile yaşanan ilişkilerdir. Özellikle erkekler bu konuda oldukça düşüncesiz davranabilmektedir. Kadını sadece bir ihtiyaç giderici olarak dahi görebilmektedirler. Bu karşı tarafa yapılan bir saygısızlık olduğu gibi psikolojik bir çöküntüye sebebiyet doğurmaktadır.

Cinsellik tek taraflı yaşanamadığı gibi kadının da ilişki esnasında istekleri olacaktır. Bu isteklerin karşılanması belki de seksüel hayatınıza farklı anlamlar katmanıza yardımcı olacaktır.

label, , , ,

About the author