Erken Boşalma Çiftlerin Kabusu Olmasın

Erken boşalma çiftlerin en çok karşılaştığı cinsel problemlerdendir. Stres dolayı olan ve her 5 adamın 4’ünde görülen bu sorun bazı durumlarda ilişkilerin bitmesine kadar gidebilmektedir. Boşalma muayenesi için değişik yöntemler olduğu halde bitkisel analiz eder defa sarf edilen yöntemlerdendir. Sizler için derlediğimiz bu yazımızda boşalma sürenizin uzamasına yardımcı olacak nebatları ve kullanım şekillerini paylaşıyoruz.

Zencefil

Kan dolaşımını rahatlatan ve beden sıcaklığını artırmaya yardım eden zencefil, kan dolaşımını arttırdığından uzun süreli ereksiyon sağlarken boşalma müddetinizi uzatır. Yarımşar tatlı kaşığı bal ve toz zencefili süt ile karıştırıp her gece yatmadan evvel tüketmeniz tavsiye edilir.

Çakşır Kökü

1 litre kaynar su içine toz durumunda çekilmiş çakşır otu kökünü 3 tatlı kaşığı kadar ilave edip demleyin. Demlenen çakşır kökü çayını gün içinde tüketebilirsiniz. Tadını yumuşatmak için isterseniz içine limon ve bal ekleyebilirsiniz.

Karanfil

Odunsu yapısı bundan dolayı kaynatılarak çay şeklinde içilmesi lüzumlenen karanfil, strese iyi geldiği gibi erken boşalma çözümünde etkilidir.

Sarı Kantaron

Sarı kantaron nebatı başka bitkilerde bulunduğu gibi çay şeklinde demlenerek tüketilmelidir. Melisa nebatı eşliğinde demlenirse sakinleştirici tesiri bulunmaktadır. Cinsel performans ve geciktiriciler tesire sahiptir.

Yaban Sümbülü

Bir tutam yaban sümbülü yaprağını sıcak su ile kaynatıp soğuması beklenir, yaban sümbülü çayı sinirlerinize iyi ileriki ve gerilimden arındıracaktır. Sarımsak Erkek cinsel hayatında epey tesirli olan sarımsak erektil disfonksiyonu azaltarak erken boşalma çözümünde etkilidir.

Dünya genelinde faaliyet gösteren kondom markası SKYN, yaptığı araştırmanın sonuçları ile yine şaşkınlık yarattı. Üç bin küsur erkekle yapılan araştırmada penis boylarının ortalamasını veren kullanıcıların, ortalama penis boyları hesaplandı ve geçmiş yıllardaki araştırma sonuçları ile karşılaştırılınca şaşırtan sonuç ortaya çıkmış oldu.

Geçmiş dönemlerdeki araştırma sonuçları ile karşılaştırıldığında penis boyları, tam tamına 2,5 cm uzamış oldu. Dünya genelinde yankı yaratan bu araştırmanın sonuçları konusunda bazı araştırmacıların uygulanan yöntemin, geçerliliğini düşük olduğunu iddia ettikleri görüldü. Bu araştırma sonucuna yapılan itirazlara rağmen, ortada olan gerçek erkekleri mutlu etmişe benzemektedir.

Bu artışın sebeplerinin neler olduğu ile ilgili de araştırma daha yapılmasa da, bu durumun sebebinin son zamanlarda ortaya çıkan penis büyütme yöntemleri ile alakalı olabileceği de iddia edildi. Bu konuda ortada olan spekülasyonlar sürse de, bu araştırma sonuçlarının, penis büyütme yöntemlerini pazarlayan şirketlere yarayacağı gerçeği de inkâr edilemez bir boyuttadır.

Kondom firmasının yaptığı araştırma sonuçlarında kişilerin kendilerinin penis boylarını ölçmüş olması, kafaları karıştıran bir ayrıntı olarak göze çarpmaktadır. Karşı çıkan araştırmacıların da dayanak noktalarını bu oluşturmaktadır.

Nöropsikoloji Uzmanı Adil Maviş, internete erişimin gittikçe yaygınlaşması ve yatağa taşınmasının uyku ve sinir sistemimiz üzerinde tehlikeli tesirleri olabileceğinin altını çiziyor.

Uyumadan önce İnternet başında şuursizce süre geçirmek zaman içerisinde öğrenme güçlüğü ve unutkanlık yapabiliyor. Maviş, “Özellikle içe dönük olduğunuz gece vakitlerinde web başında negatif transa girerek saat teriminı unutursunuz bu da korteksin aşırı uyarmalması ve zihinsel ve duygusal performansı olumsuz etkiliyor” dedi.

Gece Uykuları Kaçırılıyor

Kafayı dağıtmak ve biraz eğlenmek için uyumak yerine saat kavramını unutup saatlerce oyun oynayan yada sosyal medyada vakit geçirenlerin hem uykusuz kalmış olduğuna bununla birlikte kaliteli ve dinlendirici bir uykuya geçemeyip uyku bozuklukları yaşadığına dikkat çeken Adil Maviş, bu durumun faturasını bedensel ve psikolojik bağışıklık sistemimizin çökmesi ve zihinsel aktivitemizin verimsizleşmesi olarak yaşam kalitemiz büyük zarar görebileceğini sözlerine ekledi. Maviş, “Cep telefon, tablet veya bilgisayarımız, yoğun bir şekilde kısa dalga boylu mavi ışık üretir ve bu da uyku hormonu olan melatonin üretimini olumsuz etkiler. Gece uykusu en önemli uykulardandır. Uyumamız ihtiyaç duyulan saatlerde bilgisayar yahut telefonlarımızın başında oyun oynadığımızda zihnimiz ihtarlıyor ve kaliteli bir uykuya geçmekten mahrum kalıyoruz. Uyku eksikliği, iş yaşamında veya okulda çalışma kabiliyetini azaltıp, uyuşukluk, dalgınlık, unutkanlık şeklinde tehlikeli davranışlara yol açabilir. Bunun yanında kilo almaya sebep olabilir ve depresyon duygularını tetikleyerek derinleştirebilir. Uyku kaybı cinsel işlev bozukluğuna da niçin olabilir. Uykusuzluk yüzünden normalde olduğu kadar etkili çalışamayan beyin aynı performansı yakalayabilmek için çok daha fazla çalışır. Uykusuzluk çeken beyin bu etkileri yok etmek için prefrontal kortekse daha fazla enerji göndermeye çalışır bu da dengemizi bozarak nörolojik düzeyde zarar verebilir” diye konuştu.

Web Bağımlılığının Beynimize etkisi

İnternet bağımlılığın son yıllarda giderek arttığını dile getiren nöropsikoloji uzmanı Adil Maviş, sözlerini şöyle sürdürdü, “İnternet bağımlılığının beynimize büyük etkileri vardır. Bu etmenleri şöyle sıralayabiliriz, Kısa süreli ve uzun soluklu bellek kötü etkilenir, dikkat bozukluğu baş gösterir, planlama karar alma mevzularında sorunlar yaşanır, bilinçaltının kodlarıyla alışkanlıklarımız hareketlerimize egemen olur, riskli davranışlar artar, beyin hücreleri zarar görür, halüsinasyon, öfke patlamaları ve mani gözlemlenir”

Bağımlılığın Kriteri

Biroldukça bireyin merak etmiş olduğu “Ben bağımlı mıyım?” Sorusuna Maviş şöyle sarahat getiriyor; “bağımlı kişilerin ortak özelliği bağlarımlı olmadığını düşünmektir. Bağımlı olduğunuz davranışı yapmadan duramıyorsanız ve bu konum sizi, yaşam deliğinizı, sağlığınızı negatif etkilemeye başladıysa bağlarımlı olduğunuzdan şüphelenmeye başlamalısınız. Aygıt elinizin altında olmadığında huzursuzluk duyuyor ve mutsuzluğunuzu internet dünyası içinde kendinize unutturmaya çalışıyorsanız dünyadaki sorumluluklardan kaçınmanın yan tesiri olan bilişim bağımlılığına yakalanmış olabilirsiniz”

Bağımlılığa Karşı Neler Yapılabilir?

Adil Maviş, web bağımlılığı veya buna yatkınlığı olan bireyin bu sorununu çözebilecek şekilleri şöyle sıraladı,”Her şeyden önce teknolojik cihazları nerde ne fakatçla ne kadar kullanacağınıza dair net planınız olsun ve bu planın dışına çıkmamalıyız. Her gün aşağı yukarı aynı saatte yatıp aynı saatte kalkmaya özen gösterilmeli, bunun mümkün olmadığı durumlarda kaçta yatarsanız yatın aynı saatte kalkın ve noksan uykunuzu gün içinde yada bir gün sonra daha erken yatarak telafi edin. Gün içinde kafi ışıkta bulunmaya güneşli günlerden açık havada yararlanmaya özen gösterilmeli, uyku gelince ertelemeyin derhal yatın, gece uykuya dalmakta ya da uykuyu sürdürmekte zorluk çekiyorsak, hava karardığında yemeği kati. Kahve, sigara özellikle akşam saatlerinde kısıtlanmalı veya hiç içilmeme kararı verilmelidir. Yatmaya yakın zihne aynı televizyonlardaki gösterim içinde çocuklara hatırlatıldığı benzer biçimde ‘yatma ve ritmi düşürme saati geldi’ sinyali verip eylemsiz dinlendirici ve meditatif eylemlerle zihin hazırlanmalıdır. Tüm bunlara rağmen uyuyamıyorsanız ilaç almaktan uzak durun bunun yerine vişne suyu, melisa çayı, sarı kantaron, papatya şeklinde bitki çayları yatma öncesi törenin bir parçası olabilir. Sadece tüm bunlara rağmen zorlanıyorsanız eczacınızdan uykuya geçirmeyi kolaylaştıran bitkisel bir şurup isteyebilir ve yatmadan önce melatonin takviyesi yapabilirsiniz. Yatarken ılık duş almak ta bedeni çok rahatlatır. Bütün bunlara rağmen nörolojik veya psikolojik hasar görmüş ve bunların da işe yaramadığını düşünüyorsanız zihninizi uykuya geçirme mevzusunda uzmanlaşmış hipnoterapistlerden destek alabilirsiniz”

label, , , , , , , , , ,

About the author