Evlilik Sürecindeyken Cinsel İlişkilerde Daima Tutkulu Olun

Evlilik sürecinde tutkuyu bir ömür boyunca canlı halde tutmak düşünüldüğü kadar kolay olmayabilmektedir.

  • İşte çiftlerin yatak odalarına heyecanı getirebilecek bir kaç cinsel birliktelik önerisi;

Cinsellik Gündeminizde Olsun

Aynı çocuğun ebeveyni olmak bir evlilik için yeterliymiş görülmesinden kaçınmak ve cinsel yaşamı hiç yokmuş gibi evlilik süreci yaşamaktan vazgeçilmesi gerekir. Sağlıklı bir birliktelikte cinsellik olmazsa bir şeyler eksik kalır. Bu gidişat evliliğe olumsuz yansır. Cinsel yaşam ile ilgili sorunların tespit edilmesi ve çözüm yolları aranması gerekir. Bir diğer konu ise cinsellik için evlenildiğinin unutulmaması gerekmektedir.

Kısa Süreli Cinsel Birleşme

Cinsellik ille de uzun sürmelidir diye bir şart yoktur. Her cinsel birleşmede ön sevişme olması şart değildir. Bazen insan cinsel birleşmeye tamamen hazır olabilmektedir. Kimi zaman sadece sarılıp tek bir öpüşmede hazırlık için yeterli olabilmektedir.

Gizli Kapaklı Cinsellik

Evde çocuklar televizyon izlemeye daldıkları anda ya da eşinizin iş yerinde onu ziyarete gittiğiniz sırada, gizli kapaklı heyecan verici cinsel birliktelikler yaşayabilirsiniz. Bu ve benzer cinsel birliktelik kaçamakları heyecanınızı besler ve cinsel yaşamınıza renk katar.

Törensel Cinsel Birleşme

Manzarası güzel olan bir otelde, yıl dönümlerinde, sevgililer günü ve ya ilişkinizin hep canlı kalmasının gerekli olduğu durumlar için özel ortamlar yaratılmış cinsel birleşmeler gerçekleştirmek faydalı olacaktır.

Evlilik evveli cinsel temasa girmenin “sakıncaları” ile ilgili kaynaklarda uygulanan değerlendirmeler de şu şekilde söylenebilir. Cinsel temas nihayetinde hamilelik tehlikesi bulunmaktadır. Bu realite bir ihtimal olarak önemle üstünde durulması lüzumlenen bir noktadır. Ancak gebeliği engelleyici yöntemler iyi kullanıldığı vakit bu ihtimalin ortadan kalkması mümkündür ve gençlerin bunları öğrenmeleri lazım olur.

Cinsel temas esnasında bulaşıcı hastalıklara ve AİDS’e yakalanma tehlikesi bulunmaktadır. Günümüzde cinsel bulaşıcı hastalıklar erken ve doğru olarak rehabilitasyon edildikleri takdirde basit ve alelacele iyileşebilmektedir. Ancak. AİDS’in rehabilitasyonu bu gün için imkansız görmekteyiz ve hayatı tehdit etmektedir. Evlilik evveli uygulanan cinsel ilişkinin ve bu temas neticesi bir gebeliğin istenmeyen fakat mecburî bir evliliğe sebep olması mümkünlülüğü bulunmaktadır. Evliliğe zorlanmış kız ve adamın iyi bir evlilik kurma olasılıkları düşüktür ve fazlası sefer evliliği başaramazlar. Toplumda evlilik evveli cinsel temas yasaklandığı için cinsel ilişkinin, fazlası sefer saklı, çabuk ve daimi kaygı içerisinde yapılmış olma mümkünlülüğü yüksektir ve tabii koşullarda yapılmayan cinsel ilişkiden alınan zevkten defa uzaktır ve kişiyi gergin ve kızgın yapılabilir.

Cinsel Temas Ortamı

Cinsel temas uygunsuz bir ortamda yapılmamalıdır. Yasak bir ilişkinin gerçekleştireceği en ehemmiyetli zarar, yanında getirdiği suçluluk duygularının gerçekleştireceği hasardır. Cinsel ilişkinin suç olup bulunmadığı iki bireyin temasa bakış tarzından kaynaklanır. Eğer eşlerden biri bu vakadan suçluluk duyacak ve ardından yürek azabı çekecekse cinsel temasta bulunmamak en iyisidir. Kızların fazlası cinsel temasa destur verirlerse erkeklerin gözünde değerlerini kaybedeceklerinden korkarlar ve bunun doğru olmasından da kuşku yoktur. Erkek cinsel temasa girmeden evvel bakir olup-olmamanın bir kız için ne manaya yaklaştığını ve ehemmiyetini düşünerek hüküm vermeli, bunun sorumluluğunu taşımalıdır. Evlilik evveli cinsel temasta gözlenen belirli suçluluk hissinin bir kaynağı şahıslar yakalanıldığı vakit karşılaşacakları toplumsal reaksiyonlar, dışlanma korkusudur.

Bir kız veyahut erkek, bütün pozitif ve negatif yönlerini tarttıktan ardından cinsel temasa girmeye hüküm vermişlerse, her işin bir tehlikesi olduğunu da bilmelidirler. Ancak evlilik evveli cinsel temas iki şahıs arasında sıhhatli bir ilişkinin parçası bulunduğu vakit ehemmiyetlidir. Evlilik evveli cinsel ilişkinin ahlaki bakımdan doğru bulunmadığı savı da araştırmalıdır. Geçmişte, bayan ve erkeğe tek tek standartlar uygulandığı vakit, cinsel temas kızlar için ahlaksızlık kabul edilir erkekler için ise hoş görülürdü . Konuya ait olarak dilimizdeki “erkeğin yüzünün akı kızın alnının karası” deyimi buradan gelmektedir. Ancak, günümüzdeki denklem kavramı, bu hususta da genç kızların ve erkeklerin beraber mesuliyet almalarını gerektirmektedir. Ancak, bu kıymet yargılarının toplumda yer alması vakit alan bir süreçtir.

Cinsel ilişkilerde performans düşüklüğü genellikle erkeklerde görülebilen ve oldukça sık rastlanan bir rahatsızlıktır. Bu noktada tedavi için çeşitli araştırmalar yapılmakta ve performans arttıran tüm besinler tespit edilmektedir. Cinsel performans artışı için bilinmedik kimyasal ilaçları kullanmak istemeyenler bu tarz güç arttırıcı besinlere yönelmektedirler. Bu tarz besinler herhangi bir yan etki ya da alerji yaratmadan cinsel performansa destek olmaktadır. Bu besinlerin başında kahve gelmektedir. Kahvenin olumlu etkisi içerisindeki kafeinden kaynaklıdır.

Kafeinin cinsel yaşantınıza olan olumlu etkileri

Son dönemler yapılan araştırmalarda birçok besinin cinsel isteği arttırdığı görülmüştür. Cinsel istekte yaşanan bu artışlar performansa doğrudan etki etmektedir. Kafein birçok besinde bulunan ve vücuda enerji veren önemli bir maddedir. Kahvede yoğun miktarlarda bulunan kafein bitki çaylarında da bulunmaktadır. Fakat yoğun bir kafein tüketimi yapılacak ise kahvelerin tercih edilmesi çok daha doğru olacaktır. Kahvenin içerdiği kafein oranı ile cinsel performansı olumlu olarak etkilediği görülmüştür. Bu sebeple performans eksikliği yaşayan kişilerin her gün 2 fincan kahve tüketmeleri tavsiye edilmektedir.

Kocanızın Sertleşme Sorununa Kahve

Erkeklerde sıklıkla görülen bu sorun performans eksikliğine yol açmaktadır. Yapılan son araştırmalarda kahvenin sertleşme sorununa iyi geldiği ortaya konmuştur.

Kafeinin yararlı mı, zararı dokunabilecek mı bulunduğu senelerce tartışıldı. Ancak yeni tek inceleme kafeinin gebe kalma talihi üstünde devasa tek tesiri olduğunu meydana koydu. Amerika’da uygulanan tek incelemeye göre gün içerisinde 2 fincan kahve ya da çay içen erkeklerin eşlerini gebe bırakma ihtimalleri 2 kat daha çok. Uzmanlar bunun, kafeinin ATP ve GTP kimyasalları üzerindeki etkisinden kaynaklandığını fikir ediniyor. Araştırmayla alakalı yorumlama yapmış Queen’s Üniversitesi profesörü Sheena Lewis, “Kafein bu kimyasalların yok olmasını engellediği için spermin daha çok enerjisi oluyor. Böylece sperm daha süratli ya da fazla zaman yüzebiliyor.” diye konuştu. Öte yandan farklı tek incelemeye göre gün aşırı dahi olsa içki tüketen kadınların gebelik talihi %26 oranında düşüyor.

label, , , ,

About the author