Neden Erken Boşalıyorum

Hayatın hem en güzel hem de en özel eylemlerinden biri de cinsel yaşamdır. Cinsel hayatın gerçekleşmesi ile birlikte kişiler kendilerini hem fiziksel hem de psikolojik açıdan daha rahat ve mutlu hissetmektedir. Bu rahatlığa ve mutluluğa engel olan bir cinsel sağlık sorunu vardır ki her ne kadar erkeğin yaşamış olduğu bir sorun olarak görülse de kadının da olumsuz etkilenmesini sağlayabilmektedir. Bu sorun erken boşalma olmaktadır. Erken boşalma sorunu günümüzün en sık yaşanan cinsel problemlerinden biridir.

Erken boşalma nedenleri arasında kişinin cinsel hayatı ve cinsel düşünceleri bilinmelidir ki çözüm bulunabilsin. Özellikle mastürbasyon yapılırken gerçekleşen hatalar erken boşalmaya neden olmaktadır. Çünkü mastürbasyon da en büyük hata kişinin direk olarak sonuca odaklanarak rahatlamasını sağlamasıdır.

Neden erken boşalıyorum diye soran kişilerin çoğu aslında ergenlikten gençliğe geçiş dönemlerindeki hatalarını gözler önüne sermelidir. Cinselliğe korku ile yaklaşma, cinsel korkuların edinilmesi, toplumsal baskı, cinsel heyecanın çok fazla olması, mastürbasyon da direk sonuç odaklı düşünülmesi, cinsel şehvet, psikolojik durumlar, damar rahatsızlıkları, stres ve yorgunluk gibi etkenler erken boşalmaya neden olan en önemli sebeplerdir.

Erken boşalmanın önlenmesi için öncelikle kişi beyninde bazı soruları cevaplamalıdır. Cinsellik beyinde başlayan bir eylem olduğu için bazı sorunların cevapları da kişinin düşüncelerinde ve fikirlerinde yatmaktadır. Kişi ilk olarak beyninde yaşadığı sorunların çözümünü aramalı ve sonrasında cinsel takviye ürünü olan geciktirici ürünlerin kullanımını gerçekleştirmelidir.

Geciktirici ürünlerin kullanımı ile mükemmel bir cinsellik yaşayacağınızdan şüpheniz olmasın fakat bu ürünler kalıcı bir tedavi sağlamamaktadır. Geciktirici hap, geciktirici sprey veya geciktirici krem kullanımı ile o anlık ilişkinin yaşanabilmesi sağlanacaktır. Bunun için sorunun temeli her zaman saklı kalmaya devam edeceğinden kişi uzman bir hekimin öngöreceği tedaviye başlamalıdır.

label, , ,

About the author