Seks Hakkında Konuşuyor Musunuz ?

Cinsel dürtü yok mu Hepimiz bu duyguyu biliyoruz. İlişki içine dört ya da beş yıl geçti ve tatlı bitmeden önce birbirinizin kıyafetlerini kopardığınız o günlerde, loş hatırladığınız bir geçmiş var. Şimdi bir tıpkı bira çıkıp kanepeye kriketten bir saat kadar yakalamak için kafasına giden yiyecekleri açtığınızda gece geçip giden gemilere benziyor. Veya yemeğe, ofiste yapılan geç bir toplantıdan eve dönerken tekrar pişiriyorsun. Cumartesi sabahları asal seksi zamanlardı, ancak bugünlerde biçilecek çim ve köpek veterinere, birkaç saatlik işe veya öğle yemeğine çıkacak yasalara.

Bu yüzden kendiniz, son seks yaptığınız andan itibaren üç hafta geçtiğini hesaplamış bulunuyorsunuz ve onu dönüp seyrettiğiniz ışığını kapatırken ne kadar önce olduğunu hatırlayamıyorsunuz. Bu mu? Sahip olduğun ilk çılgın yıllar mıydı?

Seks Dürtünüz Nasıl Azalır?

Tabii ki değil. Burada bir sürü şey oluyor ve hepimizin sıralanabildiğini söylemekten mutluluk duyuyoruz. Birazcık iş alacak. Üzgünüm, ama işi biraz dengelediğinizde hiçbir seks yapmanıza karşı hiç bu kadar zor görünmüyor.

İlk önce: ilk birkaç ay ya da yılların aslında bir anomali olduğunu anlayın. Birisine ilk düştüğünde beynin bıraktığı bazı çılgın kimyasallarla yakılıyorlardı. Bir süre sonra hafifçe sızıyor ve kimyasal ve hormon seviyeleri normale dönüyor.

Bakın, o zamanlar olanları görsel olarak alamazsınız. Çılgın hormonlar yerleştiğine göre, beyniniz seks konusunda her zaman yaptığı işe geri döndü. Bazen hızlandırıcıya çarpıyor, bazen frene basıyor. Bazen hem aynı anda hem de sonra “ne yapmamam gerekeni bilemiyorum” diyen çevrelerde dolaşır.

Belki gerçekten öpüşmek, sarılmak ve nereye götürürse görmek istiyor musunuz? Fakat beyninizde nagging olan, sizi rahatlatmaktan alıkoyan bir sürü şey var. İşte gaz pedalınız ve freniniz savaşmaya başlar. “Vay canına, beyaz tişörtünde gerçekten iyi görünüyor” diye “Lanet” ile kavga ediyor, bu sabah bu solucana “köpek verdim” dedi. Seksi, beynimizde daima seksi olmayan kavgalarla savaşır. Bunun bir sorun olabileceğini görebilirsiniz.

Ve çoğumuz için, sadece çok yorucu. Böylece daha kolay bir yol izledik: köpeğin hapı aldığından emin olun, sonra tekrar içeri atın ve biraz uyuyun, çünkü sabahleyin tekrar güreşmek zorunda kalacaklar ve yine de bir Dobermann’ı neden elde ettik? Endişelenecek son şey seks sürücüsüdür.

Seks Dürtüsü ve Bağlam

Buraya nereye gideceğimi biliyor musun? Her şey bağlamında beyninizin rahatlamasına ve çevrelerdeki koşmayı durdurmasına izin verir ve vücudunuzun hissetmesini istediğiniz yere götürmesine izin verir. Yeni sevginin ilk yıkamasında, nerede olduğunuzu önemsemiyorsunuz, ancak normal hayatına karışmaya başlayınca, bu romantik mumlar, masaj yağları ve güzel nevresimler büyük bir fark yaratabilir. Sadece yeni başlayanlar için, yatak odasından dizüstü bilgisayarları, pedleri ve hatta telefonları gözden geçirmeye çalışın. Bağlamınıza getirdiği fark çok hoşça şaşırabilir …

Bir kadının son tarih gecesindeki sulu ayrıntılarını en iyi arkadaşlarıyla muhteşem bir kokteyl etrafında paylaştığı filmlerde bu çok çekici sahneyi kim izlemedi? Değilse, bize söyle, sana bir film listesi verelim!

Bu sahne, kadınların kendi aralarında cinsel yaşamları hakkında çok konuştukları yaygın bir düşünce üzerine kurulmuştur.

Bunun üzerine bir gerçeklik kontrolü yapmak istedik.

Kadınlar seks hakkında konuşuyor mu, kime?

Smile Makers tarafından çeşitli ülkelerde yapılan anketler, bu soru hakkında ilginç bilgiler verdi.

“Kadınlar seks hakkında konuşuyor mu ve kime?” Sorusuna cevap şu: Nerede olduğumuza bağlı.

Malezya’da anket yapılan kadınların çoğunluğu (%61) eşlerinden cinsiyet hakkında konuşmaktan bahsettiler. Avustralya’da aynı oran (%60) idi. Bu iki çok farklı ülke arasındaki sayılarda bir fark olup olmadığını kendinize sorabilirsiniz. Evet, bir tane vardı ve Avustralyalı kadınların sevgililerine de cinsiyetten bahsettiği ancak Malaylı kadınların değil, yalnızca%18’e karşılık%45 oranında cinsiyetten bahsettiği gerçeğine yalan söylüyordu.

Muhafazakâr Singapur’da, kadınların yarısından fazlası, mastürbasyon hakkında bir tabu olarak konuşmayı düşünüyor. Benzer şekilde, Taylandlı kadınların%60’ı, cinsel ilişki sırasında ağrılar yaşadığını kimseye söylemekten çok korktuğunu belirtti.

ABD’nin Penn Üniversitesinde yapılan bir araştırmada, spektrumun öbür tarafında, kadınların kadın arkadaşlarıyla seks hakkında konuşmak için hemen hemen kullanıldıkları ve rahat oldukları gösterildi (kokteyllerin etrafındaki seks hakkında konuşan kız arkadaşlara bakın). Bir başka anket, bu kokteyle ilişkin tartışılan başlıca konuları vurgulamıştır: cinsel ilişki ayrıntıları (“ne kadar ilerlemişsiniz?”), Eşin performansı ve eşin fiziksel görünümüne ilişkin karar.

Her ülkenin kendi alışkanlıkları vardır ve bu alışkanlıklar, ülke içindeki coğrafya (kentsel / kırsal), din, eğitim düzeyi gibi faktörlere bağlı olarak değişmektedir.

Öyleyse, ya seks hakkında konuşmamalı mıyız?

Şey, evet, tam şu anda burada, şu anda seks hakkında konuşurken yaptığımız şey bu, ancak bu da yapmaktan sorumluluk sahibi olduğunuz anlamına gelmiyor!

Seks tabu olmamalıdır. Vücudumuzda var olan doğal enerjinin doğal bir parçasıdır. Bir tabu haline dönüştüğünde, hayal kırıklığı, yanlış anlama ve yetersiz eğitim getirebilir. Bu, güvenli olmayan cinsiyet, istenmeyen gebelikler gibi istismar gibi hayal kırıklığından kaynaklanan davranışlardan bahsetmeden sorunlar yaratabilir.

Seks, bir tabu değil, herkese, her yere konuşmaya başlamamız gerektiği anlamına gelmez. Herkesin konuşmak isteyip istemediğini seçmekten çekinmemesi lazım. Bu, filmlerden dondurma TV reklamlarına kadar kadınların cinsel tercihlerinin her yerde olduğu modern toplumumuzda aslında oldukça zor olabilir. Her şey, kadınları cinsel yaşamımız hakkında aşırı açık olmaya zorluyor gibi görünüyor. Cinsiyete, kime ve ne konuda tam olarak konuşmamız gerektiğini takip etmemizi sağlayan bir model sunuyor.

Bu, alıcı tarafında olduğumuz tek taraflı bir görüşme oluşturur. Ancak gerçekten, TV reklamlarının söylediklerini takip etmeli miyiz, yoksa bizim için doğru olanın ne olduğunu mu düşünüyorsunuz? Cevabı biliyorsun…

Cinsiyet, kendimiz ve bedenimiz ile olan ilişkimizin samimi bir parçasıdır, bu yüzden bu konuda konuşmak için tamamen özgür hissedeceğiz … veya konuşmayacağız

Seks hakkında konuşmanın faydaları nelerdir?

Konuyla ilgili “politikanız” ne olursa olsun ya da henüz bir politikanız yoksa, paylaştığımız kişilere göre seks hakkında konuşmanın faydaları olarak gördüğümüz şeyleri paylaşacağımızı düşünüyorduk:

– Bir doktor ile: Açıkçası problemleri çözmeye, olguları ve süreçleri anlamaya yardımcı olur. Cinsel yaşamınızın bir yönü hakkında tıbbi tavsiye almanız gerektiğini düşünüyorsanız bunu yapmak genellikle iyidir. Mantar enfeksiyonları ya da HPV virüsleri gibi birçok jinekolojik durum sadece danışma yoluyla tespit edilebilir ya da doğrulanabilir.

– Eşinizle: Ünlü aksiyomun söylediği gibi, iletişim başarılı bir aşk ilişkisinin temelidir. Seks için iletişim önemlidir: bir sorunu çözmenize veya bir rahatsızlığı paylaşmanıza izin verir. Ayrıca eşiniz tarafından yapılan şaşırtıcı bir şeye minnettarlığınızı göstermenin de en iyi yolu! Eşinize haber vermezseniz, neyi sevdiğinizi ve sevmediğinizi nasıl bilebilirler? Ayrıca, seks sırasında seks hakkında konuşmak şaşırtıcı bir fırsat olabilir!

– Arkadaşlarınızla: güvendiğiniz insanlarla deneyimler paylaşmak, cinsel yaşamınız ile daha iyi hissetmek için harika bir yol olabilir. Açıkçası, tıbbî olmayan tavsiyeler alabilir, sorunlarınız olduğunda destek arayabilir veya utanç verici durumlarda iyi bir kahkaha atabilirsiniz! Ayrıca araştırmalar, bir arkadaşınızla seks gibi samimi konular hakkında konuşmanın dostluğunuzu derinleştireceğini gösteriyor.

Her durumda, seks hakkında konuşmak, konuşma yöntemiyle yapılırken daha kolay ve daha rahat yapılır. Bu yüzden konuşmak ve konuşmanın yargılayıcı olmayan bir şekilde kendinizi ifade etmek için yer bulmadığını düşünüyorsanız, konuştuğunuz kişinin sizi olduğu gibi götürmeye istekli olmadığının işareti olabilir.

Veya … Johnny Depp’in söylediği şeyleri bir kez de izleyebilirsin: “Dikkatli olmalısın: hiç kimseye hiçbir şey hakkında hiçbir şey söyleme”. Ama bu yaşamak çok sessiz bir hayat olacak …

label, , ,

About the author