Uzak Mesafeli Olan İlişkilerin Sonuçları

Belki de çoktan uzak mesafeli bir ilişki içindeydiniz ya da belki de bunu düşünüyorsunuzdur. Kabul edelim, dünya ekonomisi zor. Ve bu, gittikçe daha fazla kişinin, onları alabilecekleri yerde çalışmak zorunda olduğu anlamına geliyor. Ancak eşinizin yılın altı ayı boyunca Dubai’de yaşaması gerektiği anlamına gelmez. Tekeşli kalmak ve birbirinize bağlı kalmak istiyorsanız, uzak mesafeli bir ilişkiyi nasıl sürdürüyorsunuz?

Yalan söylemeyeceğiz, zor bir parkurdur. Ancak tamamen yapılabilir ve bonus, şu anda piyasaya sürülmede size yardımcı olacak çok sayıda mükemmel oyuncak var. Bugünün teknolojisi o kadar şaşırtıcı ki, fiziksel olarak aynı şehirde bulunmaksızın gerçekten samimi olabilirsiniz.

Uzun mesafeli bir ilişkiden kurtulmak için birinci adım normal yüz-zaman. Koşullara bağlı olarak, telefonda her gün metin yazmayı veya sohbet etmeyi seçebilir ve yüz saatini haftada bir veya daha fazla kez programlayabilirsiniz. Hepimiz meşgul bir hayatımız var ve günlük yüz yüze görüşmeyle uğraşmak istediğimiz kadarıyla her zaman fırsat yok. Bu planlanan tarihlerin kutsal olması gerekenin nedeni daha da fazla. Skype’ta veya eşinizle görüntülü sohbet etmenin zamanı geldiğinde başka şey sizi rahatsız etmeyin. Bu değerli samimiyet inşa etme zamanından en iyi şekilde yararlanmak için ona tam dikkat gösterin.

Sohbet etmek yüz yüze olmak ve birbirinizin yaşamlarını yakalamak için gereken zamandan ayrı olarak, düzenli bir şekilde samimi bir randevu zamanlamanız gerekiyor. Sizi sarsacak ve seksi bir sahneyi ayarlamak için birkaç seçenek var; bu da sizi ikna edecek ve bir samimiyet duygusu geliştirecek.

Elbette seks yapmak var.

Bir veya iki gün boyunca bir ‘tarih’ e kadar birbirlerine sade metinler gönderin, sonra kendinize özel bir alanda rahat olun ve birbirlerine metinler ve seksi selfies göndermek için kasabaya gidin, ne yapmak isterseniz ayrıntılarını açıklayın. herbiri. Bu işi kendiliğinden yapabilir veya her ikiniz de ısınmış hissettiğinizde yüzünüzü değiştirmek isteyebilirsiniz. Sevgilinizin kontrolü ele geçirmesini ve eğlencenin bir parçası olmasını sağlamak için bir telefon uygulaması kullanarak karışıklığa bir oyuncak eklemeyi seçebilirsiniz. We-Vibe’nin We-Connect gibi harika uygulamaları, uygulama içinde manifatura veya görüntülü sohbet seçenekleri sunduğundan, birlikte yaşamanın daha kolay olmasını sağlıyor.

Ayrıca eski moda telefon seks deneyebilirsiniz. Bu sizi ruh haline getirmek için seks yapmakla da birleştirilebilir. Aşkınızın sesini telefonda duymanın ne kadar seksi olduğunu, kendinize dokunmamızı istediğinizi tam olarak söyleyen veya sizi dinlerken göğsünde nasıl ellerini tuttuğunu anlatan ş ş şaşırırdınız. Ve tabii ki, tanıdık ve oh-so-seksi sesleri orgazm gibi duymak gibi bir şey yok. Birbirlerini birbirine çevirmek için görselliği ve sese güvenmek yepyeni bir maceradır ve neredeyse uzun mesafe ilişkisine değer veren bir maceradır.

Elbette, yüz saatlerinde de iyi ve kirli olabilirsiniz. Daha önce bahsettiğimiz eğlenceli uygulamalarından birini kullanıyorsanız, bu özellikle teşvik edilir. Ya da, sevgilinizin meşgul olduğunuzda izlemeleri için bir video yapabilir, ancak sizi meşgul ediyor olabilirler. Bu, çok farklı saat dilimlerindeki çiftler için harika bir seçenektir. Çocukları okula hazır hale getirirken yatacak olursa, ikiniz de seksi bir halde olduğunuzda sohbet etmek için zaman bulmanız zordur. Videolar, deneyim her zaman ‘canlı’ olmasa bile, kendinizi dokunmatik ve samimi hissetmenize yardımcı olabilir.

Uzun mesafeli bir ilişki sırasında eşinizle olan yakınlığınızdan asla vazgeçmeyin. İş alırken, birlikte yeni deneyimler oluşturmak ve dürüst ve güzel samimi bir ilişki geliştirmek için mükemmel bir yoldur.

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Arzu Yurci, “İleri yaş, yumurta rezervinin azalmasına neden olan stres, sigara kullanımı, çiftlerin her ikisinde veya birindeki genetik bozukluk, çocuk sahibi olma şansını düşürüyor” dedi.

KADININ YUMURTA REZERVİ 30 YAŞINDAN SONRA AZALIYOR

Op. Dr. Aruz Yurci, kadınların yumurta rezervinin 30 yaşından sonra azaldığını belirterek, “Kadının yumurtalık rezervinin en iyi olduğu dönem, 20-30 yaş arasındadır. 30 yaşından sonra yumurta rezervinde azalma başlar. 30 yaşındaki her kadında yılda yüzde 10 oranında yumurta kaybı yaşanır. 40 yaşından sonra bu oran yüzde 50´ye çıkar. Kadın 43 yaşına geldiğinde ise normal yolla gebe kalması daha da zorlaşmaktadır. Yaş ilerledikçe kadının yumurta rezervindeki azalma ile birlikte yumurta kalitesi de düşmektedir. Bu nedenle normal yollarla, ya da tüp bebek tedavisi ile gebelik oluşmuş kadınlarda ileri yaşta düşük oluşma riski de artmaktadır” ifadelerini kullandı.

Tüp bebek tedavisine değinen Yurci, “Tüp bebek tedavilerinde başarı oranı değerlendirilirken, göz önüne alınması gereken en önemli faktör kadının yaşıdır. Çünkü yaş ilerledikçe, tüp bebek denemelerinde her zaman başarı elde etmek mümkün olmamaktadır. Bunun yanında ileri yaş faktörü bulunmayan genç çiftlerde de yapılan testlere göre her şey normal görünse bile gebelik oluşmayabilir. Genellikle iyi tüp bebek programlarında kadının yaşı 35´ten genç olsa da, her denemede başarı oranı yaklaşık yüzde 60 oranındadır. 35-37 yaş grubunda başarı oranı yüzde 45, 38-40 yaş arasında yüzde 30, 40-42 yaş grubunda yüzde 20 ve 42´nin üzerinde ise yüzde 10 oranındadır” şeklinde konuştu.

GEBELİKTE BAŞARI ORANLARI, YAŞANAN GELİŞMELERLE BERABER ARTIYOR

Yeni gelişmelerin gebelik şansını artırdığını kaydeden Op. Dr. Yurci, “Tüp bebek tedavisinde son yıllarda yaşanan gelişmeler nedeniyle gebelikte başarı oranları artmaktadır. Spermlerin seçimi için IMSI uygulanması, yani spermin özel bir mikroskop altında seçilip, yumurtanın içine enjekte edilmesi gibi işlemler bunun en güzel örneğidir. Normal şartlarda, mikroenjeksiyon için kullanılan mikroskoplar spermi 400 kat büyütmekte ve sperm seçimi de bu büyütmenin sonucuna göre yapılmaktaydı. IMSI tekniği ise spermi 6600 kat büyüterek, spermin morfolojisinin daha iyi değerlendirilmesini ve gebeliği sağlayacak doğru spermin seçilmesine olanak sağlamaktadır.

Laboratuvar koşullarında embriyoların sürekli izlenmesi, yani `embriyoskop´ ile takip edilmesi de tüp bebekte başarıyı artıran önemli faktörlerden biridir” diye konuştu.

Gebeliği engelleyen nedenlere dikkat edilmesi gerektiğini ifade eden Op. Dr. Arzu Yurci, “Tüp bebek yöntemi ile ilk uygulamada gebe kalmamış çiftlerden çok fazla endişe edilememelidir. Fakat 2 veya daha fazla başarısız tüp bebek uygulamalarında iyi kalitede embriyo verilmesine rağmen, gebelik elde edilemiyorsa bu çiftlerin de ayrıntılı değerlendirilmesi gerekir. Kadınlarda `rahimle ilgili bir sıkıntı var mı?´ diye rahim için yapışıklık, rahim içi miyom, polip gibi embriyonun tutunmasını engelleyen bir anormal durum varsa araştırılması gerekir. HSG veya histereskopi yöntemi ile problem varsa tespit edilip, tedavi uygulanır” dedi.

TÜPLERDE BİRİKEN SIVI DÜŞÜK SEBEBİ!

Op. Dr. Yurci, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Tüplerde biriken sıvı rahim içine akarak embriyonun tutunmasını engellenmekte veya gebelik oluştuğunda erken düşüklere yol açmaktadır. Bu durumlarda tüplerin laporoskopi yöntemiyle çıkarılması veya rahimle birleştiği noktadan bağlanması gebe kalma şansını yükseltmektedir. Gebeliği engelleyen bağışıklık veya pıhtılaşma sistemine ait bozuklukların tespit edilmesi ve bununla ilgili kan tetkiklerinin yapılarak araştırılması gerekmektedir. Medikal tedavi ile bu sorun giderilmektedir. Tekrarlayan başarısız tüp bebek denemelerinde kullanılan başka bir yöntem ise embriyoların 5. ve 6. güne kadar büyütüp, rahime tutunma şansının artırdıktan sonra transfer etmektir. Blastokist denilen embriyoların tutunma şansı daha yüksektir. Ancak hastaların yüzde 40´ı blastokist evresine ulaşamamaktadır.”

label, , ,

About the author