Vajinada Kuruluk

Cinsel ilişkide kadınların yaşadığı sorunlardan bir tanesi vajinada kuruluk olayıdır. Vajina sürekli olarak nemli kalması gereken bir bölgedir. Vajinal kuruluk sonucunda tahriş olayının meydana gelmesi oldukça yüksektir.

Vajinada kuruluk kendi içinde ikiye ayrılmaktadır. Günlük hayatta meydana gelen kuruluk ve cinsel ilişki esnasında oluşan kuruluktur. Her iki sorunun da tedavi yöntemi farklıdır. Vajina ön ve arkada duvarlardan oluşan 10-15 cm uzunluğunda bir kanaldır. Ön ve arka duvarların sürtünmesini önlemek amacıyla vajina devamlı olarak nemli kalmalıdır. Aksi takdirde vajina gölgesinde tahriş olayının gerçekleşmesi mümkün olabilmektedir.

Cinsel ilişki esnasında ise vajina normal olması gerektiğinden daha fazla bir nemliliğe sahip olmalıdır. Bu durum ilişkinin daha rahat yaşanmasını ve kadının acı çekmesini azaltacaktır. Vajina ne kadar kaygan bir yapıya sahip olursa ilişkinin seyri orantılı olarak gelişecektir.

Vajinal kuruluk sorunu yaşayan kadınların birçoğu vajinal kayganlaştırıcı ürün kullanmaktadır. Kullanılan bu ürünler etkili olmaktadır fakat kalıcı bir tedavi değildir. ilişkinin yaşanması için kullanılan vajinal kayganlaştırıcılar kadının acısız ve sağlıklı bir ilişki yaşamasını mümkün kılar.

Kadınların bu gibi sorunlarla karşı karşıya kalması durumunda doktorlarına giderek yaşadıkları rahatsızlığı anlatmaları gerekecektir. Yapılan tetkikler sonrasında ise bir tedavi yöntemi uygulanacaktır.

label,

About the author