Vajinal Kuruluk Nedir ve Sebepleri Nelerdir?

Günümüz konumuzda bayanların en fazla karşılaştıkları cinsel sorunlardan bir başka biri olan ve çoğunlukla menopoz ardından çokça karşılaşılan sorun olan vajinal kuruluk meselesidir. Vajinal kuruluk menopoz ardından gördüğünüz için cinsel isteğin minimum bulunduğu dönemde görülerek cinsel hayatı tamamı ile tamamlanan cinsel sıhhat meselesidir. Bu makalemde bu meselenin ile ilgili ayrıntılı bulgular ve sebep rehabilitasyon edilir izah edici bulgular ışığından sizlere vermeye çalışacağım.

Vajinal Kuruluk Nedir?

Vajinal kuruluk, çoğu bayanın hayatlarının bir noktasında deneyimlediği süregelen fakat rehabilitasyon edilebilir bir sorundur. Vajinal kuruluk o 51 ve 60 yaşları arasındaki menopoz ertesi kadınların yarısından çoğunu etkileyen ve epey süregelen bir cinsel sıhhat sorunudur. Vajinal bölgesinin nemlenme olmaması neticesi itibari ile vajina bölgesinin kurumasına vajinal kuruluk adı verilir. Vajinanın içinde rahim boyları başka adı ile serviks bezleri ürettiği tabii yağlanma vajinayı yumuşak ve nemli yapar. Oluşan bu nemler vajinanın içerisinden dışarıya doğru zaman içinde dışarıya çıkar ve böylece vajinanın içindeki ölü hücreleri dışarıya çıkartarak temizlenmesini sağlar. Oluşan nem hafif asitli olması eşliğinde bu bölge de mikrop meydana gelmesine imkân sağlamaz ve temiz kalmasını sağlar. Eğer bir imalat mevzu bahis değil ise vajinal kuruluk başta olmakla beraber çoğu sıhhat sorunu meydana çıkabilir. Eğer bu tür bi mesele yaşıyorsanız hekiminizle konuşmaktan çekinmeyiniz ve meselenin rehabilitasyon yöntemleri kolaydır hızlıca rehabilitasyon ile sorunu ortadan kaldırırsınız.

Vajinal Kuruluk Bulguları Nelerdir?

Vajinal kuruluk bazı kadınlar yalnızca cinsel birleşim sırasında görülürken kiminde ise daima görülmektedir. Eğer alttaki kimi açıklanan sizde de görülüyor ise vajinal kuruluk sorunu yaşıyorsunuz demektir. Vajina ilçesinde tahriş, nemlenme olmaması, rahatsızlık, kaşınma ya dayanma hissi Cinsel birleşim sırasında rahatsızlık, ağrı Cinsel isteksizlik vaziyeti ve cinsel istikametten uyarılma azalması Cinsel birleşimde orgazm olmaya ulaşmada zorluk çekme Vajinanın yüzeyi nefes ve ince gözüküyor ve basitçe hasar görmesi. Bu hasar çoğunlukla cinsel temas esnasında meydana çıkabilir. Özellik hiç nemlenme ve yağlanma yok ise hafif bir sürtünme dahi ağrı ve rahatsızlık oluşturur.

Vajinanın daraltılması ya da kısaltılması Eskiye göre daha çok işemek Tekrarlanan idrar yolu enfeksiyonları Vajinanın ve vulvanın görünümünde değişiklik Genel de açıklanan cinsel birleşim sırasında görülüyor olsa dahi günlük yaşantıda kimi açıklanan meydana çıkabilir. Eğer oturup kalkarken, spor yapar iken, ayakta dururken ve işerken bir ağrı ortaya geliyor ise bunun sebebi vajinal kuruluk probleminden meydana çıkmış olabilir. Vajinal kuruluk kadınları değişik hissettirir. Vücuttaki farklılıklar kabul edilmesi zor olabilir ve vaziyetin neden olduğu ağrı ve rahatsızlık, kendisine emniyet ve cinsel emniyet kaybına yol açabilir.

Vajinal Kuruluk Sebepleri Nelerdir?

Bayanlar menopoz dönemlerinin başlangıcı eşliğinde vücuttaki östrojen seviyesinin azalması eşliğinde rahim boylarının tabii imalat yapmaması sonucu ile vajina nemlenmez ve vajinal kuruluk meydana gelir. Bayanlar doğum ertesi östrojen seviyelerinde geçici olarak düşük oluşur ve bayanları normal günlere göre vajinalarını henüz kuru hissederler. Cinsel temas evvel kadın cinsel istikametten uyarılmamış ise vajinasında kuruluk oluşur bunun için ön sevişmeye vakit ayırmalısınız. Doğum muayene hapları gibi ilaçlar nadirde olsa vajinal kuruluk oluşturabilir. Radyoterapi pelvik bölgeye, hormonsal kanser tedavileri ve bazı durumlarda kemoterapi vajinal kuruluğa sebep olabilir Vajinal kuruluk bazı durumlarda gibi altta yatan bir vaziyet sebep gerçekleşir diyabet ya da Sjögren belirtisi, nerede bağışıklık saldırıları sıvıyı yapan bedende bezleri.

Vajinal Kuruluk Rehabilitasyon Yöntemleri

Vajinal kuruluk sorunu cinsel temas sırasında kadına efkâr ve ağrı verilen için bayanlar cinsel temasta bulunmak istemezler ve iyice libido seviyeleri düşer ve cinsel istikametten uyarılmaları zorlaşır. Bunu için vajinal kuruluk sorunu rehabilitasyon etmeden cinsel temasta bulunmamanız lazım olur. Vajinal kuruluğunun rehabilitasyon için kimi rehabilitasyon yöntemleri bulunmaktadır bunları uygulayarak tamamı ile olmasa dahi kısmi rehabilitasyon ederek cinsel birleşimde bulunabilirsiniz. Cinsel Kayganlaştırıcılar ürünleri cinsel birleşim evvel vajinal alanlarına uygulayarak cinsel birleşimden efkâr ya da ağrı hissetmenizi önler ve cinsel ilişkiden beğeni almanızı sağlar.

Bu ürünler kullanımından derhal ardından cinsel birleşimde bulunabilirsin herhangi bir vakit beklemeniz lüzum yoktur. Vajinanın nemlenmesini gerçekleştiren bir başka neden ise bayanların cinsel istikametten uyarılması gerekli. Bayanlar cinsel istikametten uyarılması zor ise Kadın Azdırıcılar kullanmaları lazım olur bu ürünler bayanların cinsel isteklerini arttır ve cinsel istikametten uyarılmaları basitleştirir.

Bu ürünleri kullandıktan ardından ön sevişmeye vakit böler iseniz vajinanın daha fazla yağlanmasını ve nemlenmesini edinebilirsiniz. Eğer vajinal kuruluk sorununun kaynağı menopoz ise hekiminiz size östrojen civarınızı çoğaltmak için ilaç verebilir.

Bu ilaç östrojen düzeyini çoğaltarak vajinanın yağlanmasını ve nemlenmesini sağlar. Bu rehabilitasyon tekniği anlık olarak rehabilitasyon adına uzun süreli rehabilitasyon ederek vajinal kuruluğu tamamı ile ortadan kaldırmaktadır. Bu ilaçlar 1 hafta ardından etkisini göstermeye başlayacağından kaynaklı ilaçların yanı sıra kayganlaştırıcı ürünler kullanmanızın hiçbir zararı yoktur.

Hormon replasman rehabilitasyonu ile menopoz esnasında butona başlayan hormonların konumunu alabilmek emeliyle ilaç almaktan meydana gelen bir tedavidir.

Doktorunuz doğrulusunda tabletler, cilt yaması, cilt altındaki bir implanta da cilde yapılan bir jel olarak reçeteyle kullanmak mümkün. Hormon replasman rehabilitasyonu beden üstünde vajinal östrojenden henüz geniş bir tesire sahiptir, bu nedenden dolayı sıcak basması gibi başka menopoz semptomlarınız varsa en iyisi olabilir.

Bilindiği üzere seks hayatı bir ilişkinin ana damarıdır.

Erkekler kadınları ile, kadınlar da erkekleri ile çok güzel duygular yaşamak isterler. Bunun için karşılıklı tatmin olmak şarttır. Sosyal hayattaki mutluluk olsun, özel yaşamdaki güzel duygular olsun akla gelen her bir detay doğrudan seks hayatı ile ilintilidir. İşte bunun için de bazen cinsel destek ürünlerinden fayda sağlanabilir. Örnek olarak penis büyütücü tarzındaki ürünler ile erkekler istedikleri penis boyuna kavuşa bilirlerken, kadınlar da daha büyük bir penise sahip olan partnerlerinden daha fazla tatmin olma fırsatını değerlendirirler.

Öte yandan kayganlaştırıcı jel ürünleri de çok faydalı ve ilgi çekici ürünler arasında gelir. Çünkü bu jeller ile istenen her bir seks pozisyonu daha rahat yaşanırken, kadınlarda ya da erkeklerde herhangi bir tahriş olma durumu için de önlem alınmış olur.

label

About the author