Vajinal Kuruluk

Kadınların en çok şikayet ettiği konulardan biri vajinal kuruluk sorunlarıdır. Vajinal kuruluk cinsel ilişkinin yaşanmasına engel olan bir durumdur. Kadın vajinal kuruluk yüzünden ilişkiden kaçabilmekte ve hatta hayatı boyunca ilişkiye girmekten korkmaktadır.

Vajinal sorunlardan kurtulmak için öncelikle bu duruma sebebiyet veren faktörün ne olduğu bilinmelidir. Kadın ilişki esnasında vajinanın yeterli nemliliğe sahip olamamasından dolayı ağrı çekebilmektedir. Bu durum kadına acı verdiğinden dolayı ilişkinin yaşanmamasını isteyecektir.

Vajinal kuruluk aynı zamanda vajinanın tahriş olmasını da gerçekleştirir. Cinsel ilişki dışında normal hayatta dahi vajina daima nemli olmalıdır. Bu vajinanın tahriş olmasını engelleyecektir. Çünkü vajinanın ön ve arka duvarları temas halinde olmamalıdır. Bunun için vajinanın devamlı nemli kalması gerekir. Normal bir kadında zaten vajina devamlı olarak nemliliğini korumaktadır. Kuruluk sorununun önlenmesi için de vajinal kayganlaştırıcı jel ürünleri bulunmaktadır.

Özellikle cinsel ilişki esnasında kadının vajinası normalinden daha fazla bir nemliliğe sahip olur. Bu vajinaya penis girişini kolaylaştırmakta ve kadının daha çok haz almasını sağlamaktadır. Böylelikle ilişki sağlıklı olabileceği gibi partnerler de gayet mutlu olabilmektedir.

Cinsel ilişki esnasında ön sevişme ne kadar uzun tutulursa o kadar iyidir. Kadın böylece uyarılacak ve vajinadaki nemliliğin sağlanması gerçekleşecektir. Direk olarak cinsel ilişkiye girmek bu yönden sakıncalı olabilmektedir.

İlişkiye girmeden önce bu gibi problemlerin yaşanmasından korkuyor iseniz vajinal kayganlaştırıcı ürün kullanımı ile bu sıkıntılarınızdan kurtulabilirsiniz.

label, , ,

About the author