30 Temmuz 2018

Cinsel Zorlukların Üstesinden Gelmek

ile admin

Evli çiftler arasındaki cinsel yaşamlarında vakit içinde kimi negatif haller çıkar. Bu vaziyet tamamıyla normaldir. Cinsel yaşantıdaki olumsuzluklar ve cinsel zorluklar normal yaşama tesir eder bu sebep ile cinsel yaşamınız ne kadar sıhhatli olursa sosyal yaşantınız henüz iyi gerçekleşir. Bu makalemde evli çiftlerin arasındaki meydana çıkan cinsel sorunların sebep üstesinden gelebileceğiniz ile ilgili bulgular vereceğim. Mükemmel bir cinsel hayat istiyoruz ve bazı durumlarda sebep etkin olamayacağımızı anlamıyoruz … Ufak güçlükler cinselliğimiz üstünde negatif etkilere yol açabilir … Ama iyi haber: üstesinden gelmek oranla kolay.

Monotonluk: Cinsel yaşantıdaki meselelerin oluşmasının esas kaynaklarından biriside çiftler zamanlı bu arada, aynısı gün içerisinde ve aynısı pozisyonlarda cinsel temasa giriyorlar ve zamanla bu vaziyet standart duruma gelir ve çiftler bu cinsel ilişkiden beğeni alamama vaziyetine kadar gelir. Eğer cinsel yaşamınız bu yolla devam ediyorsa bunu derhal değiştirmeniz lazım olur. Her cinsel teması eşi benzeri olmayan, benzersiz ve fevkalade temasa getirmeniz gereklidir. Farklı pozisyonlar ile monotonluktan kurtulmak içinde iyi başlangıç gerçekleşir. Cinsel temas müddetini uzatmanız en iyi tesir edecek eylemlerden birisidir. Eğer uzun süreli boşalmadan duramazsanız geciktirici sprey kullanırsınız. Bu ürünler ile cinsel yaşamınızda ehemmiyetli gerçekleşir.

Cinsel Kaygı: Cinsel ilişkilerde endişeli olmak oldukça kötü bir haldir. Cinsel endişe bedenin ereksiyon sürecini, coşkusu ve orgazmı engelleyip boşalmayı hızlandırabilen korumacı bir cevabıdır. Cinsel temasta endişe duyuyorsanız bunu partneriniz ile etkileşim kurup çözmeniz lazım olur. Kedinizi Şartlamayın: Seyrek de olsa yatak da kimi taleplerimiz olabilir. En sevecen olma, hep sevilen ya da arzulanan, belirli şeklinde orgazmı olmak gibi. Bu idealleşmenin sık sık abartıldığını unutmamalısınız.

Sen makine değilsin.

Yüklediğiniz bu kriterlere sahip olmasanız dahi defa beğeni alabilirsiniz.

Farklı cinsel ritimler: Genel olarak, erkekler daha düşük heyecanlı olurlar ve kadınlar aynısı coşkuya ulaşmak içerisinde daha çok teşvike gereksinim duyabilirler. Farklı cinsel ritimlerde iseniz, en kolay yolu çoğunlukla “penetrasyon” evvel bayanın heyecanına odaklanmak “yavaş” a ahenk sağlamaktır. Ön hazırlıklar vasıtası ile, bir bayanın bedeni kademeli olarak penise uyacak şeklinde adapte oluyor; Ona tam anlamıyla adapte olma zamanına destur vermezseniz, cinsel temas ağrılı olabilir. Konsantrasyon eksikliği: İnsan ne yazık ki seks avantajların yararlanamazlar. Bunun esas sebebi ise cinsel temasa odaklanmamaz ve konsantrasyonları defa basit bozulur. Bunun sebebi ise etrafımızda çoğu eşya bu vaziyete sebep gerçekleşir. (Telefon, televizyon, video oyunlar vs.) Odanızda konsantrasyonunuzu bozabilecek birçok eşyayı kaldırmanız lazım olur ve burayı dinleme ve beğeni alanına dönüştürmeyi tecrübe edinin. (Cinsel ilişkiden evvel kapamak çözüm değildir.)

Partnerinize Güven Sağlayın

Güven Meselesi: Karşılaşılmış bir çift seks yaşamı içerisinde öbür tarafa güvenin vazgeçilmez unsurudur. Karar verme korkusu olmadan duygularınızı, arzularınızı ve korkularınızı ifade edebileceğinizi hissetmek, ihtiyaçlarınızı yatakta açmanıza ve ahenk sağlamamıza yardım edecektir. Öz emniyet ve kişilik bilgisi de önemlidir; Ardından onları henüz iyi etkileşim kurmak içerisinde ihtiyaçlarınızın ne olduğunu öğrenin.

Gizlilik: Belki de çiftler arasındaki cinsel meselelerin meydana çıkış nedenlerini başında gelebilir. Çiftler çocuk sahip olduklarında bundan sonra cinsel ömürleri henüz saklı oluyor ve her vakit cinsel temasta bulunamıyorlar. Eğer eşinizle kalifiye olarak beraber olabileceğiniz bir yeriniz yok ise bundan sonra doyurucu seks inşa etmek defa zor olacaktır.

Vajinal Kuruluk: Vajinal kuruluk kadınların menopoz dönemlerin en fazla maruz kaldıkların cinsel sıhhat sorunudur. Vajinal kuruluk sorunu cinsel temas sırasında ağrı ve efkâr verir ve cinsel temas ardından ise yanma hissi bırakır.

İyi haber: analiz eder var! Vajinal duvarları geyşa toplarıyla egzersiz yapın ya da mastürbasyon yapın ve olası olan en tabii yağlayıcıları kullanın. Libido çoğaltıcı kadın azdırıcılar kullanırsanız tabii bir yanma sağlarsınız. Çünkü libido düzeyinin yükselmesi ile kadınların genital ilçesinde tabii bir nemlenme ve yağlanma gerçekleşir.