21 Haziran 2017

Erkeklere De Doğum Kontrol Yapabilme Olanağı Mı Geliyor?

ile admin

Okuduğunuz yanlış mı diye kontrol etmeyin, İngiltere’de yapılan araştırma sonunda üretilen bir jel sayesinde artık erkeklerinde doğum kontrol yapabilmesinin önünde hiçbir engel kalmayacak.

Doğum Kontrolde Sorumluluğu Kadınlara Atma Devri Sona Eriyor

Ön görüldüğü takdirde iki yıl içinde piyasaya sürülecek bu uygulama ile erkelerinde doğum kontrol yapabilmesine olanak sağlanacaktır. Bu konuda uzmanların ifadelerine göre bu yöntem, bayanların doğum kontrollerine göre çok daha etkili sonuçlar vermekte. Bilindiği gibi kadınların doğum kontrol için hap içmesi gerekmekte. Ancak bu yöntemde ne hap var ne de devamlı bir uygulama, tek seferde işlem tamam.

Doğum Kontrol Jel İle Sağlanacak

Sizlere sunulan özellikleri ile dikkat çeken bu sistemde, erkeğin sperm kanalına çikolata kadar yoğunluğu olan bir jel iğne ile enjekte edilerek, bu jel sperm kanalı içinde blok grevi görerek, sperm geçişlerini önleyecektir. Burada özellikle Pozitif yüklü olan, bu jel negatif yüklü spermlerin yapısını bozarak, hareket kabiliyetlerini kısıtlayacaktır.

Bu yöntem ile bu şekilde erkeklerin doğum kontrolleri sağlanırken, çocuk sahibi olunacağı zaman bu jeli alacak bir iğne kullanılarak, tekrar sperm kanalları eski haline dönecek ve çocuk sahibi olunabilecektir.