10 Temmuz 2021

İlk Cinsel İlişki İçin İpuçları Ve Merak Ettikleriniz

ile admin

İlk cinsel ilişkiniz yaşamınız süresince hatırlayacağınız bir deneyim olacaktır. Bu deneyim sizin için eğlenceli bir anı olarak kalabilir; belki yalnız zevk ve heyecan verir, kim bilir çok duygusal ve aşk dolu bir duygu seline dönüşebilir. Hisleriniz ne olursa olsun ilk gece, hayatınızın unutmayacağınız anlarından biri olacaktır.

İlk gece hakkında kulaktan kulağa dolaşan sayısız hikâye vardır. Sadece bu hikayelere kulak asmamakta fayda var. Nitekim beraber olduğunuz kişi, içinizdeki arzuyu uyandırdığında, beraber çıkacağınız bu seyahat korkutucu olmayacaktır. Aksine bedeninizin hislerini zihniniz de takip eder. Vücudunuzun arzusuna zihninizin kesinliği eklendiğinde ilk ilişkinizi yaşamaya hazırsınız anlama gelir.

Doğru insan doğru vakit

İlk cinsel ilişki söz mevzusu olduğunda doğru insan kadar doğru zaman da önemlidir. Bundan dolayı kendinizi güvende ve rahat hissettiğiniz bir ortamda olmanız gerekir. İlk birlikteliğe hazırlanmak için hem zihnen hem de bedenen zamana ihtiyaç duyabilirsiniz, duymalısınız da… hiçbir şeyi aceleye getirmeyin. Doğru insanı bulduğunuz benzer biçimde doğru zamanı da bulacağınıza güvenin ve her ikinizin de birbirinize teslim olmaya hazır olduğunuz anda ilk adımı atın.

Öte yandan ilk cinsel ilişkiniz acı veren bir tecrübe olmak zorunda değildir. Kendinizi bu şekilde şartlamamalısınız. İşin anahtarı rahatlamaktadır. Kendinizi tüm tedirginlik ve çekingenliklerinizden arındırarak rahatlattığınızda, bedeninizi partnerinize bıraktığınızda yaşayacağınız haz zaten sizi sekse hazırlayacaktır.

Konuşmaktan çekinmeyin

İlk seks, partnerinizle paylaşacağınız özel bir deneyimdir. İhmal etmeyin, partnerinizin daha önce başka bir cinsel deneyimi olmuş olsa dahi bu ilişki, her ikiniz için de bir ilk anlama gelir. Birbirinize karşı duyduğunuz aşkın ve arzunun bir yansıması olarak ilk kez bedenlerinizi bu denli yakından tanıyacağınızı ve bu durumun her ikiniz için de bir ilk olacağını aklınızdan çıkarmayın. Bu yüzden de konuşmaktan çekinmeyin. Birbirinizi kulak verin; çekincelerinizi, isteklerinizi ve merak ettiklerinizi anlatın ve tatminkar cevaplar alana kadar devam edin. Konuşmak sizi yakınlaştırarak tedirginliğinizi alır ve ilk gece korkusunu üzerinizden atmanızda size yardımcı olur.

Vücudunuz tanıyın

Başarılı bir seksin anahtarı kendinizi ve bedeninizi tanımaktan geçer. Nelerden hoşlanıp nelerden hoşlanmadığınızı, haz noktalarınızı veya kırmızı çizgilerinizi bildiğinizde kendinizi daha rahat hissedersiniz. Dolayısıyla ilk ilişki deneyiminde yapılacaklardan biri de bu olmalıdır; bedeninize odaklanarak kendiniz keşfetmek. Bu keşfe partnerinizi de davet ettiğiniz takdirde birlikte çıkacağınız yolculuğun tadı ile ilk deneyiminize dair tüm korkularınızın uçup gittiğine tanık olabilirsiniz.

Doğru pozisyonu seçin

İlk cinsel ilişkide doğru pozisyonu bulmak da oldukça önemlidir. İlk gece pozisyonları genelde adamın üstte olduğu pozisyonlardır. Kontrolü partnerinize vererek tamamen yaşamış olduğunuz hazza odaklanabilir ve bedeninizin nelerden hoşlanıp nelerden hoşlanmadığını çözmeye çalışabilirsiniz. Zaman içinde, kendinizi tanımaya, rahatlamaya ve partnerinizle temponuzu uydurmaya başladığınızda, kontrolü ele alma sırası size gelmiş anlamına gelir. Tüm bu bulgu sürecinde seks Pozisyonları yazımız ilginizi çekebilir.

En iyi seks güvenli sekstir!

Seks herkes için farklı bir şey ifade eder. Kimi insanları birbirine daha da yakınlaştıran bir deneyimdir kimi için aşkın bir uzantısı kimi içinse sadece bir heyecan… Seks size ne hissettirirse hissettirsin, hislerinizi güvence altına almayı unutmamanız ümidiyle.

Sağlıklı ve başarılı bir cinsel hayatın anahtarı güvenli birlikteliklerden geçer. Güvenli bir birliktelik içinse ihtiyacınız olan en önemli şey prezervatiftir. Durex’in farklı zevklere uygun prezervatif çeşitleri arasından seçiminizi yaparak ilk geceden itibaren prezervatif kullanımını mutlaka bir davranış haline getirmelisiniz. Çünkü prezervatif yalnızca istenmeyen gebeliği önlemek için değil cinsel yolla bulaşan hastalıklara engel olma mevzusunda da bilinen en iyi yöntemdir. Dolayısıyla karşınızdaki kim olursa olsun, işinizi şansa bırakmamalı ve ne olursa olsun prezervatif kullanmalısınız.

İsterseniz kayganlaştırıcı jel ve cinsellik oyuncakları kullanarak da ilk gecenizi daha eğlenceli bir hale getirebilirsiniz.