9 Temmuz 2021

Kişisel İzolasyon Boyunca Flört Önerileri

ile admin

Korona virüs sırasında nasıl flört edileceğini merak mı ediyorsunuz? Evde olsanız bile halen tutkuyu bulabilmek mümkün. İşte doğru ortamı oluşturup karantina seçimini yakalamaya ilişkin yardımcı öneri ve ipuçları…

Yalnız yaşayan biri olarak toplumsal mesafe sözcüğünü duyunca flört yaşamınızın bittiğini düşünmüş olabilirsiniz. Fakat bu zamanda kullanımı artan flört uygulamalarına bakarak aşkı arayanların coşkuyu diri tutmak veya yeni başlangıçlar yapmak adına yaratıcı çözümler bulduğunu görüyoruz. İlgili tüm kurallara uymak zorunda olduğumuzu hatırlatarak karantinanın sizi bir tek gecelere mahkum etmemesi gerektiğini belirtelim.

Bu süreci sanal bir eğlenceye dönüştürmek için bir fırsat olarak görebilirsiniz. En seksi halinize bürünün, coşkunuzu artırın ve o görüntülü konuşma hakkını verin: Bunun adı izolasyon çağında flört etmek.

 

Birazcık deneysel olun

Sanal flört yüz yüze iletişimin baskısı olmadan bir şeyler deneyimlemek için harika bir bahane. Karantinanın neden olduğu endişelerden uzaklaşın, bu devri nasıl birini arayıp neleri sevmiş olduğunuzu keşfetmek için bir fırsat olarak görün. Tamamımız flört evresinde hatalar yapmış olduk; yanlış kişileri, çok da doğru olmayan kişileri tercih ettik. Bununla beraber onlarca kere…

Fakat izolasyon kendi üzerimize yoğunlaşmamız için bir seçenek sunuyor ve ufkunuzu genişletmek adına bundan daha iyi bir zaman olması imkansız. Vaktinizi öldürecek biri için tüm gecenizi feda etmek; şu an için şehirde oradan oraya sürüklenip hayal kırıklığı riski almak zorunda değilsiniz… Bilgisayarınızı açmanız yeterli; düşük risk, yüksek talep.

 

Onların ilgi duydukları alanları öğrenin

hepimiz bu izolasyon sürecini yeni beceriler geliştirmeye ve yaratıcı olmaya adadık, öyleyse bunu potansiyel bir partner ile de beraber yapabilirsiniz. Bunu gizli cevherleri keşfetmek ve kendinizinkileri de diğerlerine göstermek için bir fırsat olarak değerlendirin. Teknolojiyi kendi yararınıza kullanın, herhangi bir sanal platformda bir ilişki kurun; uygulamalar genel anlamda sohbet başlatmak için idealdir, profilinize izolasyon makyajı yapın. En değerli şeyimiz süre; ekran başına geçmeden önce müstakbel partnerinizin profilini de keşfetmek için süre harcayabilirsiniz.

 

Doğru atmosferi yakalayın

Dürüst olalım, ilk buluşmalar her süre gariptir. Yiyecek öncesi karnınızda kelebeklerin gezdiğini hissetmenizin ve oturduğunuz yerde terlemenizin bir sebebi var. Fakat evde flört etmeniz, garip sessizlikleri azaltmayabileceğiniz veya kötü giden flörtleri uzatabileceğiniz anlamına gelmemeli. Bu yüzden görüntülü konuşma içeren uygulamaların işlevlerinden sonuna kadar yararlanın.

İlk buluşmada zamanlama çok önemlidir, buluştuğunuz fert bekleneni karşılamayacak gibiyse her vakit bir kaçış planına sahip olmak gerekir. Bazı popüler video uygulamalarının en iyi özelliği de aramaların en fazlaca kırk dakika sürmesi, bu da bir elektrik hissetmediğinizde size mükemmel bir bahane sunar. Bir diğer avantaj ise bu uygulamalar kendi bilgilerinizi oluşturabilmenizi sağlar, doğrusu izolasyonda dahi gizli saklı alanlarınızı gizli tutmanıza izin verir. Kendinize dair ipuçları veren bir data seçin; bunlar sohbet başlatmaya yardımcı olacaktır.

 

Havaya girin

Flörtleşme tamamen doğru havada olmakla ilgili, genel anlamda hazırlanma anınız ve o anki ruh haliniz buluşmanızın iyi mi geçeceğini belirler. Evde olmanız ve buluşmanız için gidecek fizyolojik bir mekan olmaması bu süreci atlatmanızı sağlayacak fakat karantinanın size iyi hissettiren şeyleri değiştirmesine de müsaade etmeyin. Özgüven anahtar sözcük; güzel flörtler devamlı kendinizi sevmekle adım atar.

Bir duş alın, arkadaşlarınızla görüntülü görüşme yaparak ne giyeceğinize karar verin, hatta öncesinde bir prova bile yapabilirsiniz (Uyarı: Bunu çok yakın arkadaşlarınızla yapın). Kendinizi hazır hissedene kadar bekleyerek normallik duygusunu devam ettirin. Bazılarınız karantinada ailesi ile olabileceğinden evde bir odayı kendinize özel buluşma odası olarak tahsis edebilir ve sanal flörtleşmenin tadını çıkarabilirsiniz.

 

Beraber bir aktivite yapın

Atmosfer, arka fonda bir müzik, bar tabureleri vaadi olmayan bir buluşma düşüncesi, bazı insanoğlu için çok sinir bozucu olabilir. Sohbeti akıcı tutma beklentisi bile ürkütücü görünebilir. Bu nedenle beraber yapabileceğiniz faaliyetlere odaklanın – sohbet başlatmak ve karşınızdakinin yaratıcılık gücünü test etmek için benzeri olmayan bir fırsat.

Beraber aynı yemeği yapmayı deneyin veya birbirinizle mutfakta yarışın. Birinin dolap dolusu malzemeler ile ne hazırlayabileceğini görmek beklentilerinizi karşılayıp karşılamayacağına dair düşünce edinmek için dâhiyane bir yöntem.

 

Deneyimleri eve uyarlayın

İlk buluşma engelini aşmak başlı başına bir başarı olsa da iyi bir deneyim ikinci buluşmayı daha istekli hale getirir. O anlık ilgiyi korumaya dair endişeleriniz var ise, aranızdaki bildirişimi güçlendirmek adına sanal bir oyun oynamayı ya da yarışmaya katılmayı teklif edebilirsiniz. Genel bilgilerini ne ciddiyetle kullandıklarını görerek bir birey hakkında çok fazla düşünce edinebilirsiniz ve bu da flört sürecinizi hızlandırmaya yardımcı olabilir.

Daha keyifli bir akşam geçirme niyetindeyseniz, beraber film izlemeyi önerebilirsiniz. Yahut yeni karantina flörtünüzü baştan çıkarmak istiyorsanız, evlerine brownie kutuları yada en sevmiş olduği yemeği sipariş ederek onları şaşırtabilirsiniz.

 

Samimi konuşmalar

Tıpkı gerçek dünyada flört ediyormuş gibi, her şeyi kendi temponuza uydurmak burada da çok önemli. İlişkinizde ilerleme kaydetmişseniz ve daha da yakınlaşma isteği içindeyseniz, yeni şeyler denemek isteyebilirsiniz. Öyleyse ve doğal ki rahat hissediyorsanız, neden kayganlaştırıcıları denemeyesiniz? Bu tecrübe partnerinizi olmasıyla birlikte kendinizi tanımanıza da yardımcı olacaktır.

Aşk hayatlarımız ani bir halde değişmiş olabilir; fakat bu sizi flörtleşmekten soğutmamalı. Her insanın bu zamanda ülkesinde geçerli olan kurallara uygun davranması icap ettiğini düşünürsek, duygusal girişimlerin bir süreliğine sanal ilişkiler üzerinden yürütülmek zorunda olduğu aşikar.

Karantinanın ne zaman sona ereceğini bilememekle birlikte yeni bir ilişki kurmanın beklemeye değer olduğunu bildiğimizden online romantizme bir fırsat tanıyalım. Evde kalın ve online flört ederek karantina aşkınızı bulun.