Kızlık zarı dikimi Afyon ilinden hastalarımıza günübirlik uygulanabilmektedir. Kızlık zarı kanaması çok merak edilen ve kafa karıştıran bir durumdur. Kızlık zarı kanaması ilk ilişkilerde yeterli vajinal ıslanma var ise olmayabilir. Ancak kızlık zarı önceden bozulmuş ise kanama olmaz. Bu durumda yalnız kızlık zarı dikimi ile kanama sağlanabilir.

Afyon Kızlık Zarı Dikimi
Kızlık zarı hanımların çoğunda doğuştan vardır. Çok nadiren oluşmayabilir. Kızlık zarı her kadında aynı yapı ve görünümde değildir. Farklı birçok alt tipi vardır. En sık yuvarlak, halka biçiminde kızlık zarı şekilleri görülür.

Afyon kızlık zarı dikimi steril şartlarda anestezi altında meydana gelen bir onarımdır. Kalıcı kızlık zarı dikimi 20-30 dakika, geçici kızlık zarı dikimi ise 15-20 dakika devam eder. Kızlık zarı dikimi Afyon ilinden gelen kadınlar için uygulanmış olduğunda birey 1-2 saat gözlem odasında dinlenir. Lüzumlu kontrolleri yapılmış olduktan sonrasında hekimin verdiği önerilerle aynı gün taburcu edilir.

Kimlere Kızlık Zarı Dikimi Yapılır?
Kızlık zarı dikimi Afyon ilinden gelen bayanlara 18 yaş üzeri ise yapılabilir. Bireyin bu ameliyat için evli veya bekar olmasına gerek yoktur. Kızlık zarı dikimi ile beraber vajina daraltma ameliyatı ya da labioplasti gibi operasyonlar yapılabilir. Doğum yapmış olmak kızlık zarı dikimi için bir engel değildir.

Kızlık zarı yırtılması ile beraber kızlık zarının doğuştan olmaması, kalıntı kızlık zarı bulunması ya da elastik kızlık zarı olması şeklinde farklı birçok durumda da kızlık zarı dikimi yapılabilmektedir.

Kızlık Zarı Nasıl Onarılır?
Kızlık zarı dikimi lokal yahut uyutarak anestezi altında yapılır. Lokal anestezide bireyin bilinci açık olup bir tek kızlık zarı dikimi yapılacak yer iğne ile uyuşturulur. Sedasyon anestezide ise fert uyutulur. İşlemi hatırlamaz. Her iki anestezi şeklinde kişi acı duymaz. Sedasyon anestezisi genellikle ağrı eşiği düşük olan veya kalıcı kızlık zarı onarımı yaptıracak kişiler için tercih edilir.

Geçici kızlık zarı dikimi vajinal girişin hemen yanına iç duvar düzeyinde atılan dikişler ile fokal darlık oluşturularak yapılır. Bu yöntemde kızlık zarı dikimi sonrası 1 hafta içinde ilişki olması durumunda kanama sağlanacaktır.

Kızlık zarı dikimi öncesi kafi sayı ve boyutta kalıntı kızlık zarı dokusu varsa uç uca onarım ile dikim yapılabilir. Sadece çoğu zaman kafi kalıntı doku parçası bulunmaz.

Kalıntı doku parçaları yoksa ve kalıcı kızlık zarı dikimi yapılacaksa vajina girişine yakın düzeyden iç duvardan kama şeklinde canlı doku parçaları kaldırılır. Kaldırılan birkaç doku kenarlarından birbirine dikilerek yeni bir kızlık zarı oluşturulur. Bu yönteme mikro cerrahi ile fleb kızlık zarı dikimi adı verilir.

Kızlık zarı dikilen bayan gözlem odasına alınıp 1-2 saat gözlem sonrası kanama denetimi yapılarak önerilerle taburcu edilir.

Kızlık Zarı Dikimi Ne vakit Olur?
Kızlık zarı dikimi Afyon, adet bitince yada iki adet devri arasındaki bir günde olabilir. Adetli iken dikim tercih edilmez. Bunun birkaç sebebi vardır. Adetliyken onarım yapmak hem kanama kafa karıştırır, bununla birlikte enfeksiyon riski artar. Ayrıca tane döneminde ödem ve kanlanma artışına bağlı vajina iç duvar onarımı yapmak zor olsa gerek.

Dikişlerde atma ve tutmama meydana gelebilir. Bundan dolayı tane dönemi haricinde kızlık zarı dikimi daha uygundur.

Kalıcı ve Geçici Kızlık Zarı Kanaması
Kızlık zarı dikimi Afyon ilinden gelen ve yapılan kişilerde geçici tamir uygulananlarda ilk 7-10 gün içinde ilişki olduğu takdirde kanama sağlanması mümkündür. Daha sonraki günlerde dikişler eriyeceği için kanama olmaz.

Kalıcı kızlık zarı onarımında ise işlem üzerinden seneler geçse de kanama olması mümkündür. Sadece operasyon ne kadar başarılı olsa da kızlık zarı onarım yeri dış ortama açıktır.

Çarpma, düşme, mastürbasyon ve geçirilen enfeksiyonlar dikilen kızlık zarında deforme veya deformasyona neden olabilir. Bu yüzden kalıcı onarım yaptıran hanımefendilerin ilişkiye yakın dönemde mutlaka kızlık zarını diken doktorlarına son bir denetim yapmış oldurmaları uygun olacaktır. Bu son denetim yapıldığı takdirde kanama kesin sağlanır.

Afyon Kızlık Zarı Muayenesi
Afyon kızlık zarı muayenesi aynı gün içinde yapılabilen kısa bir kontroldür. Kızlık zarı muayenesi bacaklar yanlara doğru açık ve iç dudaklar dışa doğru aralanmış şekilde jinekolojik masada yapılır. Kızlık zarı denetim süresi yaklaşık 5 dakikadır. Değerlendirme öncesi anestezi uygulamasına gerek kalmamıştır. Ağrısız bir işlemdir.

Afyon ilinden gelen hastalarımıza kızlık zarı muayenesi sonrası bekaret durumu belirtilir. Kızlık zarı bozulmuş ise yırtık yönü saat hizasında tarif edilir. Yırtık yeri birden fazla olabilir. Ayrıca kızlık zarındaki yırtığın derinliği de söylenir. Kızlık zarı çoğu zaman saat 5-7 arasından yırtılır. Sadece yırtığın şekline göre diğer yerlerden de bozulabilir.

Kızlık Zarı Dikimi Sonrası Yolculuk Yapabilir Miyim?
Kızlık zarı dikimi sonrası yolculuk kısaca aynı gün seyahat yapmak mümkündür. Sadece dikkat edilmesi gereken bazı konular vardır. Bunlar;

Kızlık zarı dikimi sedasyonla yapıldı ise aynı gün araç kullanılmamalıdır.
Uçak yahut otobüse binmede sakınca yoktur.
Uzun yolculukların ertesi güne bırakılması önerilir.
Uzun seyahatlerde 2 saatte bir mola verilmeli ve dinlenilmelidir.
Seyahat esnasında bolca ve rahat giysiler tercih edilmelidir.

Kızlık Zarı Niçin Bozulur?
Kızlık zarı vajinal kanala giriş olan her durumda yırtılabilir.

Dövüş sporları, tekvando, futbol ve benzeri sporlar esnasında vajina girişine çarpma olması,
Mastürbasyon esnasında vajinanın içine parmak sokmak,
Vajinal tampon yahut fitil kullanmak,
Bisiklet, motosiklet yada benzeri araçlar ile kaza yapmak,
Genital alan üstüne düşme, çarpma nedeni ile travma olması.
Kızlık Zarı Dikimi Afyon Fiyatları
Kızlık zarı dikimi jinekolog hekim tarafınca yapılan minik cerrahi bir işlemdir. Onarım kalıcı ve geçici olmak üzere 2 farklı cerrahi yöntemle uygulanır. Afyon kızlık zarı dikimi fiyatları senesinde bazı faktörlerce belirlenir. Bunlar; Jineklog seçimi, uygulanan anestezi tekniği (bölgesel veya uyutarak), dikimin tipi (kalıcı veya geçici olması).