17 Eylül 2021

Lady Era 30 Ml Kadın Azdırıcı Damla

ile admin

Cinsellik asla sadece seks değildir. İnsan şu demek oluyor ki homosapiens cinselliği türün devamı amacıyla kullanılabildiği benzer biçimde fizyolojik bu ihtiyaç olarakta algılamaktadır. Kadın ve adam cinselliği de esasında birbirinden farklıdır. Kadınlarda seks bir tasdik, kabul, beğenilme, tercih edilme, sevilme, sahiplenme şeklinde bir çok psikolojik kavramda içinde barındıran psikososyolojik bir fenomendir.

Kadınlarda normal orgazm nedir? Nasıl olur?

Kadında orgazm bilinç halinde geçici değişim yaratan, ani geçici ve yoğun zevk hissi olup genellikle istemsiz olarak pelvik çizgili kasların ritmik kasılmaları ve bunlarla birlikte rahim ve perine bölgesi kasılmaları, kan damarında genişleme ile seyreden kendini iyi hissetme halidir.

Kadınlarda orgazm biyolojik, fizyolojik, sosyokültürel ve kişisel olgulara göre değişkenlik gösterir. Kadın orgazmı vajinanın 1/3 dış kısmındaki vajinal kaslarda ritmik kasılmalarla adım atar. Bu kaslara eşlik eden pelvik bölgede duyumsanan ve beyindeki haz merkezinde algılanan güçlü bir haz duygusu yaşanır.

Lady Era damla kullanan kadınlar cinsel ilişkilerinde orgazma çok daha rahat ulaşabilmektedir.
Kasılmaların şiddeti ve sayısı kişiden kişiye değişir. Kasılma esnasında vajina daha da genişleyerek boyu uzar ve sonunda rahimde de kasılmalar meydana gelir. çoğu zaman 3-10 içinde kasılma olur ve 3-15 sn civarında devam eder. Hanımda orgazmı klitoral ve vajinal olarak ayrılır.

Klitoral ve vajinal orgazm nedir? Farkları nelerdir?

Kadın orgazmı çeşitli genital yada genital olmayan bölgelerin erotik uyarımı ile tetiklenir. Orgazm için bilgili olmak şart değil. Uykuda bile orgazm olunabilir. Hanımlarda cinsel ilişkinin başlaması hanımın içsel arzusuyla başlayabileceği benzer biçimde eşinin fizyolojik uyarısı, duygusal yakınlığı ile de arzu tetiklenebilir. Hanımın cinsel cevap fazları ayrık değil birbiriyle iç içe geçmiştir. Arzu, dilek uyarılma orgazmı elde eden en önemli fazdır.

Vücudunda çok sayıda erojen bölge olan hanımlar için orgazmın çeşitleri vardır. Orgazmın vajinal ve klitoral orgazmlar olarak ikiye ayrılabilir.
Lady Era damla vajinal ıslaklığı ve cinsel isteği artırdığı için kadınlarda cinsel ilişkinin doruklara çıkmasına yardımcı olmaktadır.
Embriyolojik hayata bakmış olduğumuzda esasında erkekteki penisin karşılığının kız çocuklarda klitoris olduğunu görürüz. Doğrusu hanımın primer cinsel haz bölgesi klitoristir. Klitoris aynen penis şeklinde sinir liflerinden ve kılcal kan damarlarından son derce varlıklı bir bölgedir. Dolayısı ile tek fiziksel fonksiyonu zevk vermek olan klitoris orgazmın tetik noktasıdır. Kadın cinselliğinin en önemli noktası vajina değil klitoristir. Klitoris kadın cinselliğinin beyinden sonrası merkezidir.

Vajinal orgazm ise zaten klitoral orgazmı bir devamıdır. Klitoral orgazmın bir devamıdır. Klitoral sinir lifleri G noktası adı da verilen aslında bir nokta değil bir bölge olan vajinanın dış 1/3’ünde yoğunlaşarak sonlanır. Cinsel ilişki esnasında bu bölgeye yapılan basınç ile yaşanan orgazm ise hanımlar tarafınca vajinal orgazm olarak adlandırılmaktadır.

Her ilişkide vajinal orgazm olur mu?

Böyle bir zorunluluk olmadığı benzer biçimde yalnızca klitoral orgazmı yaşayan vajinal orgazmı deneyimlememiş çok sayıda kadın mevcuttur. Bunu bir orgazm bozukluğu olarak değerlendirmek tartışmalı bir konudur.

Vajinal orgazmı hanımın kendi cinselliğini kabullenerek öğreneceği bir durumdur. Partner fark türü oldukça önemlidir. Vajinal orgazmda cinselliğe motivasyonu sağlamak ve ön yargısız olmak cinsel yaşamın ve orgazmın kalitesini artıracaktır.

Cinsel İlişkiye Girememe Nedir?

Cinsel ilişkiye girememe kadın yada adam partnerdeki ruhsal yada fizyolojik bir nedenden dolayı cinsel birlikteliğin sağlamaması durumudur
Cinsel ilişkiye girememenin hanım kaynaklı nedenlerinin bahsedileceği bu yazıda önce bunun gerçek bir sorun olduğu ve çoğunlukla üstünün örtüldüğü gerçeği ile mevzuya adım atmak gerekir. Seks hem türlerin davamı için hem de seksin kendisinin meditatif baz odaklı bir aktivite olduğu için oldukça önemli, gerekli ve fizyolojik bir olgudur. Cinsel birlikteliğin gerçekleşmemesi durumu çiftleri hem ruhsal hem mental olarak oldukça olumsuz etkileyen bir durumdur.
Cinsel ilişkiye girmekte korku ve heyecan yaşayan kadınların Lady Era damla sayesinde bu duygularından arındığı bilinmektedir.

Cinsel ilişkiye girememe sebepleri nedir?

Cinsel ilişkiye girememe nedenleri fizyolojik nedenler ve ruhsal nedenler olarak ikiye ayrılır vakaların %10’nunu fizyolojik nedenler oluştururken ruhsal nedenler %90 civarındadır.

Psikolojik Nedenlerle Cinsel İlişkiye Girememe

Psikolojik kökenli cinsel ilişkiye girememenin en önemli sebebi vajinusmustur. Vajinusmus ülkemizde her 10 hanımdan birinde görülen fazlaca yaygın bir cinsel işlev bozukluğudur. Esas sebep hanımın bilinçaltındaki korkular endişeler ve cinsellikle ilgili toplumsal ve bireysel yanlış algıardır.

Vajinusmusta fizyolojik herhangi bir sebep olmadan vajina girişindeki kasların ısrarlı, istemsiz ve ritmik kasılması ile ilişki mümkün olmamaktadır. Vajinusmusun çok büyük bir kısmında ile geceden itibaren cinsel ilişki gerçekleşmezken, bir kısım hasta grubunda da daha önceden yaşanmış kötü cinsel deneyimler sebebiyle cinsel ilişkiye girilememektedir.

Vajinusmusta cinsel ilişkiye girmeden önce gerçekleşen ön sevişme kısmında sotun yokken ilişkiye gitme anında hanımda vajina girişindeki kaslarda istemsiz kasılma meydana gelir, ya tam bir ilişki olmaz yada hiç cinsel birleşme gerçekleşmez.

Vajinusmus derecesine bağlı olarak vajina girişindeki kaslara ek olarak kalçada bacaklarda karında ve hatta tüm vücutta yaygın kasılmalar olabilir. Kasılmalar arttıkça kandın anksiyete ve kasılma giderek artar ve kendini geri çeker veya partnerini ayakları ile iter. Netice olarak fobisi daha da artar ve iş içinden çıkılmaz bir hal alır.

Vajinusmus yaşayan çiftler bu korkuların zaman içinde ve kendiliğinden geçmesini beklerler, sadece bu konum da beklemek mevcut tablonun daha da şiddetlenmesine neden olur. Belli bir süreden sonra çiftin arasında başka duygusal sorunlar ortaya çıkmaya başlar. Vajinusmusla başlayan süreç evliliğin yıkılmasına kadar varan sosyolojik sorunlar doğurabilir.

Lady Era damla kullanan kadınların cinsel ilişkiden daha fazla zevk aldığı görülmektedir.

Fizyolojik Nedenli Cinsel İlişkiye Girememe

Cinsel ilişkiye giremeyen çiftlerde hanımdan kaynaklı sorunları %10’nunu bu grup oluşturur. Karşımıza maksimum çıkan nedenler kızlık zarına ve vajinaya ilişik nedenlerdir.

Kızlık zarına problemleri kızlık zarının kalınca, perdeli, bölmeli olması benzer biçimde sorunlardır. Jinekolojik muayenede kolaylıkla tanı konulur ve basit bir cerrahi işlem ile problem giderilebilmektedir.

Vajinaya ait sorunlarda ise vajinanın çift bölmeli oluşu, doğuştan gelen vajina kısalığı, bazı sendromlar, vajina yoluğu, vajina yolunu tıkayan tümörler, vajina girişinde yer kaplayan bartholin kistleri, vajinaya doğmuş miyomlar da cinsel ilişkiye girememeye neden olabilirler. Yine bu problemler dikkatli ve detaylı bir jinekolojik muayene ile tanımlanıp tedavisi gerçekleştirilen sorunlardır.

Ağrı Nedeni İle Cinsel İlişkiye Girememe

Ağrılı cinsel birlikteliğin tıbbi adı disparanidim. Yüzeysel ve derin olarak iki kısımda incelediğimiz disparoni öteki bir cinsel ilişkiye girememe nedeni olarak karşımıza çıkmaktadır.

Yüzeysel disparonide ağrı, yanma, batma hisleri cinsel ilişkinin adım atarında hissedilir. Vulvadıni de denilen dış genital bölgenin ağrısı cinsel ilişkiyi imkansız hale getirir. Yüzeysel disparoninin en sık sebepleri vulvar ve vajinal enfeksiyonlar, mantarlar, uçuklar, bartholin kisti apseleri ve vulvar vestibulittir. Mevcut sebebe bağlı tedavilerağrı sebebiyle cinsel ilişkiye girememe probleminin üstesinden gelecektir.

Derin disparonide ise mesele çoğu zaman rahim ve yumurtalıklar kaynaklıdır. En sık görülen sebep çikolata kisti de denilen endometriyoma ve bunun tüm batını etkileyen, yapışıklıklara yol açan yaygın formu endometriyosistir. Yine bir başka derin disparani nedeni de geçirilmiş batın ameliyatlarına bağlı yaygın karın içi yapışıklıklarıdır. Tedavi gene sebebe yönelik medikal yahut cerrahi yöntemlerdir.

Cinsel İsteksizlik Nedeniyle İlişkiye Girememe

Halk arasında cinsel soğukluk veya frijidite olarak tanımlanan ileri düzey cinsel isteksizlik ilişkiye giremeyen çiftlerde sorgulanması ihtiyaç duyulan bir mevzudur.

Cinsel isteksizlik her iki partner kaynaklı da olabilir. Cinsellikle ilgili noksan veya gereksiz abartılı bilgiler, ayıp, günah olarak algılanması, kadının kendi vücudu ile barışık olmaması gibi sosyal ve ruhsal sebepler olabileceği şeklinde gebelik, kürtaj, doğum sonrası dönem, menopoz şeklinde hormonların iniş çıkışlarını tesiri ile de cinsel isteksizlik yaşanabilmektedir.

Ayrıca kadınlarda evliliğe ve eşe ilişkin sorunlar, ailesel ve çocuklarla ilgili kaygılar ek olarak bazı psikolojik hastalıklar (ağır depresyonlar) ve kullanılan ilaçlar da ileri düzey cinsel isteksizliğe niçin olabilmektedir.