Prezervatif (Kondom) Kullanmanın İncelikleri

Öncelikle prezervatif hakkında biraz bilgi vermekte fayda var. Prezervatif gebelikten korunma yollarının en sağlıklısı olup aynı zamanda en basit yöntemidir. Sağlık için prezervatif kullanmanın hiç bir sakıncası yoktur. Ama kaliteli ürün kullanmak da fayda var. Prezervatifin çeşitleri de var dilediğiniz tarzı seçip cinsel hayatınıza renk katabilirsiniz. Aynı zamanda bir önemi konu da prezervatif boyunun her birey için farklı olduğunu bilmenizdir. Doğru boyu kullanmak önemlidir aksi takdirde zevk almanızı zorlaştırabilir.

Prezervatifin Temel Kullanımı ?

Prezervatif takma çok kolaydır. Kesinlikle endişeye düşmenize gerek yok. Öncelikle paketi gösterilen doğrultusunda açınız. Makas veya kesici alet kullanmamanız da fayda var. Çünkü yanlışlıkla prezervatife zarar verebilirsiniz. Ki bu sonuç da fark etmediğiniz zaman gebelik sorununu doğurabilir. Açtığınız prezervatifi penisin ucuna yani baş kısmı denilen yere takınız ve sonrasında yavaş yavaş can yakmadan sıyırarak yukarıya doğru hareket ettiriniz. Prezervatifin penisin tamamını kapladığını dikkat ediniz. Prezervatif penis köküne kadar gelmelidir. Prezervatifle herhangi bir cinsel kremler kullanmayınız. Aksi halde yırtılmasına yol açabilirsiniz.

Prezervatifin diğer bir adı kondomdur. Cinsel ilişki boyunca erkeğin cinsel organına geçirdiği torbaya benzer kılıftır. Genellikle kadının, gebe kalmasını önlemek amacıyla kullanılır.

Prezervatif ne demek diye sorulduğunda ilk akla gelen doğum kontrol yöntemi olduğudur. Fakat prezervatifin bunun yanı sıra HIV virüsleri gibi cinsel yolla bulaşan hastalıklara karşıda koruyucu özelliği vardır. Bu özelliğinden dolayı genellikle gizli ilişkilerin ya da genel evler gibi bu tip hastalıkların yaygın olduğu yerlerde cinsel deneyim yaşarken kullanılır.

İndirimli Kaliteli Ürünler

Prezervatif ne demek denildiğinde kılıf, kondom gibi kavramlar da gelir akla. Kullanımı gayet kolaydır. Ambalajından çıkarılan prezervatif daha ilişkiye başlanmadan önce erkek tarafından penise geçirilmelidir. İçine penis yerleştirilen prezervatifin ucu çekilerek bir miktar boşluk bırakılmalıdır ki boşalma sırasında erkeğin menisi bu alanda biriksin diye. Prezervatif hiçbir şekilde cinsel ilişki de engelleyici değildir. Organında kılıf olan erkek de kadın da rahatça diledikleri yerde diledikleri pozisyonu uygulayabilirler.

Prezervatifin kullanımı da diğer doğum kontrol yöntemlerine göre çok daha zahmetsizdir. Kontrol hapları gibi unutulma riski olmadığı için gebelik korkusu yaşanmaz. Ve yine kontrol hapları gibi hormon dengenizi bozmaz, kilo aldırmaz. Spiraller gibi takıp – çıkarılma esnasında can yanmaz. Onların kayma, ağrı ve kanama yapma ihtimalleri düşünüldüğünde prezervatif ne demek dendiğinde kolayca acısız korunma yöntemi ya da doğum kontrol yöntemlerinin en iyisi diyebiliriz.

Uygun Fiyatlı ve Orijinal Ürünler

Prezervatif her yaştan erkeğin hiçbir yan etkisini görmeksizin kullanabileceği hem partnerini gebelikten hem kendini cinsel hastalıklardan koruyabileceği en güzel buluştur.

Prezervatif sonda cerrahi müdale gerektiren hastalarda, yataktan kalkılmaması gereken durumlarda ya da yatalak ve idrar tutamayan hastalarda kullanılan, non toksik ve antiallerjik özelliği olan latex denilen bir plastik maddeden yapılmış, tıbbi bir sarf malzemesidir. Üriner kanala takılan sondalardan farklıdır. Sadece erkek hastalarda kullanılır. Erkek jenital organın üzerine tıpkı prezervatif gibi geçirilerek takılır. Yapışkan ve elastik şeritleri vardır. Bu şeritler vasıtasıyla tene yapışır. Yapışkan şeritler çok hassas cildi olanlarda bazen kızarıklık ya da tahriş oluşturabilir.

Prezervatif Sonda Ne İşe Yarar ?

Sonda takılan hastanın, yataktan kalkmadan ve tuvalete gitmeden, idrarını yapmasına olanak tanır. Prezervatif sondanın ucuna idrar torbası takılır. Hastanın idrarı bu torbada, toplanarak birikir. Bu şekilde toplanan idrar, steril değildir.

Prezervatif Sonda Kullanımı ?

Prezarvatif sondanın çok sıkı olmamasına dikkat edilmelidir. Çok sıkı sonda kullanımı cinsel organda dolaşım bozukluğuna neden olabilir. Prezarvatif sonda dispossiple yani tek kullanımlıktır. Bu nedenle, çıktığında yerine yeni bir sonda takılmalıdır. Yapışkan şeritleri deforme olduğunda sonda değiştirilmelidir. Değiştirilmediği takdirde idrar, sonda kenarlarından hastanın üzerine, çamaşırına ve yatağa sızabilir. Bu da hastanın kişisel hijyenini bozar.

Gebelik korunumu için kolay ve basit yöntem olan prezervatif günümüzde pek yaygın hale gelmiştir. Sağlık açısından herhangi bir problem yaratmamakla beraber kurtarıcı bir seçenektir.

Prezervatif Nasıl Takılır ?

Prezervatif takmadan önce penisinizin erekte durumunda olması gerekmektedir. Prezervatifi takmadan önce penis ile vajinanın temas etmemesine dikkat ediniz. Çünkü temas halinde ki bir durumda sperm hücresi oluşabilir ve prezervatife değmesi sakıncalı duruma sokabilir. Prezervatif paketini dikkatlice açınız ve delmemeye, kesmemeye dikkat ediniz. Paketi açtıktan sonra erekte olmuş penisinizin ucundan takmaya başlayınız. Yuvarlayarak taknığınız prezervatifin penisinizi tamamen kapladığından emin olunuz. Baş kısmının boşluklu kalmasına dikkat ediniz. Penisinizin boyutu prezervatifle uyumlu olmalıdır. Eğer prezervatif boyunuzu bilmiyorsanız denemekten kaçınmayınız ve prezervatif boyutunuzu penisinize uygun olarak seçiniz. Aksi takdirde büyük gelmesi zevk almanızı etkileyecektir. Çünkü büyük gelen prezervatif uç kısımda büzülmelere neden olacaktır. Bu da hem sizin hemde partnerinizin hazzını düşürecektir.

Dikkat edilmesi gereken bir konu da prezervatifin üzerine herhangi bir işlem uygulamayınız. Aksi halde yırtılmasına sebep olabilirsiniz. Ve her prezervatif tek kullanımlıktır. Yıkayıp kullanmaya çalışmayınız.

Kişilerin çocuk sahibi olma istekleri kişiden kişiye göre değişmektedir. Kimi çift çocuk sahibi olmak için herhangi bir yöntem kullanmaz ve olumlu olarak da sonuç alır. Kimileri ise istemediği bir halde yaşadığı talihsiz bir olay karşısında çocuk sahibi olabilir. Bu durumun bazen çiftler ile ilgili olmaması normaldir.

O anlık çiftin vücut işleyişi hakkında bilgi sahibi olunamaz. Bu durumda prezervatifle hamile kalmak mümkün olabilir. Bu durum ile ilgili en belirgin durumu erkeğin kullandığı ürünün uç tarafının delinmiş ve ya problemli olmasından kaynaklanabilir. Bu durum en çok karşılaşılan sorunlardan bir tanesidir. Bunun önlemi dikkatli olunarak alınabilir. Kontrollü davranmak ve dikkatli olmak bir nebze de olsa fayda gösterebilir.

Kullanılan ürünlerin kalitesi bu sorunlar ile karşılaşmak ile doğru orantılıdır. Başka bir sorun olarak değerlendirmek gerekirse o anda kontrolsüz davranış olabilir. Bu sorunların ortadan kalkması için dikkat ilk sıradadır. İsteyip olunmaması, istemeyip de olunan durumlarda sonuçlar hiç de olumlu karşılanmaz. Kullanılan ürünün önceden kontrolü sağlanabilir ise gözden kaçmayan bir sorun haline gelmez.