Prezervatif (Kondom) Nasıl Kullanılır?

İki esas kondom türü bulunmaktadır şunlar erkek prezervatifi ve bayan prezervatifi – ve her ikisi de cinsel yolla bulaşan hastalıklara (STD) karşı korunmanızı sağlar. Erkek bir kondom kullanmak için, herhangi bir yakın ilişkide bulunmadan evvel hasar görmemiş prezervatifi tamamı ile açılmış penisin uzunluğunun altına alın. Kadın kondom kullanmak için, hasarsız prezervatifin kapalı, iç halkasını vajina içerisine sokmadan evvel yerleştirin. Kayma ya da dökülmeleri önlemek için her iki tip de ardından ilgiyle kaldırılmalıdır. Yani Cinsel İlişkinin derhal sonrasında boşalma gerçekleştiğinde kondomu başka bir deyişle prezervatifi dikkatli bir şeklinde ortadan kaldırmalıyız.Aksi takdirde ilçe kurşunuyla bir bebeğiniz olabilir.

Erkekler için Kondom Tüketimi Sebep Olur?

Prezervatifleri güvenilir bir şeklinde saklamanız ve korumanız gerekmektedir. Prezervatifler doğru şeklinde saklanamazlar, prezervatifler kırılgan olabilir ve kırılma mümkünlüğü gayet yüksektir. Isıya ya da ışığa etki altında kalan prezervatiflerin yırtılması ve zarar görmesi defa devasa bir ihtimaldir. Kondomu (prezervatif,kaput) arka cebinizde, cüzdanınızda ya da otomobil torpido gözünüzde tutmayınız. Şanslı olma ihtimalini düşünüyorsan, dışarıya çıkmadan derhal evvel cüzdanınıza ya da arabanıza bir çift koyun. Onları günler veyahut haftalarca orada bırakmayın.İşiniz göre hareket edin başka bir deyişle. Ne gerçekleşir ne olmaz diyerek prezervatif bu yolla saklanmaz. Prezervatifler serin, kuru bir yerde, direk güneş ışığından uzak tutun. Prezervatifleri kullanmaya hazır imkan kadar ambalajında tutun. Prezervatif paketini eline al ve sağına solunu iyice muayene et. Prezervatif satın alımı gerçekleşmeden evvel, kutusundaki nihai kullanma tarihini mutlaka muayene edin. Ayrıca, sarf malzemesini kullanmadan evvel sarma tarihini bir sefer henüz muayene faktörüz lazım olur. Süresi dolarsa, atın. Asla müddeti dolmuş kondom kullanmayın.

Prezervatif Nerede Korunmalıdır

Ambalaj yırtılır ya da zarar görürse, prezervatifi atın ve yenisini kullanın. Prezervatif yapışkan, kırılgan ya da renksiz görünüyorsa, aut atın ve yenisini taktıktan ardından temasa girin. Penisini partnerinizin cinsel organlarına hiç giriş yapmadan evvel kondom koyun. Erkekler CYBH bulaşabilir pre-ejakülat ( “pre-cum”) olarak malum ve bazen gebeliğe yol verebilecek spermi (buna pek mümkün değildir) sahibi olan sıvı üretir. Ayrıca oral seks, anal seks ya da oral-anal ilişki evveli kondom kullanmanızı öneririz. Cinsel yolla bulaşan hastalıkları rehabilitasyon edebilirsiniz, bu nedenden dolayı buna lüzum kalmaması için kondom kullanmak defa ehemmiyetlidir. Oral seks esnasında bir bayanın vulvasının örtmek ya da oral-anal ilişki esnasında anüsün örtülmesi için kondom açılacaktır. Karşılıklı masturbasyon evveli kondom takmak isteyebilirsiniz. Bu, eşinizin cinsel organlarına ya da ağzına rahatlıkla iletilebilecek sıvıların elinize butonunu önleyecektir. Bir seks oyuncağı tüketiyorsanız, oyuncağın üstünde kondom kullanın. Bazı oyuncakları inşa etmek için sarf edilen malzemeler vücudunuz için her vakit güvenilir değildir (fitalat sahibi olan plastikler gibi). Oyuncakları temiz tutmak, bilhassa gözenekli malzemelerden uygulanan oyuncaklarda, bakterilerin oluşabileceği manasına gelebilir.bu mevzu da dikkatli olun.