28 Haziran 2017

Sabahları Yaşanan Cinsel İlişkinin Faydaları

ile admin

Cinsel ilişki yaşamanın belirli bir zamanı bulunmamaktadır. İdeal zaman ve ortam çiftlere bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Fakat birçok uzman tarafından tavsiye edilen en ideal cinsel ilişki sabahları uyandıktan sonra olan süreçte yaşanan cinsel ilişkilerdir. Birçok kişiye tuhaf gelen ve özgüven eksikliğinden kaynaklı olarak tercih edilmeyen bu süreç vücuda ve psikolojiye olumlu anlamda etki ederek gün içerisinde yaşanacak stresi ve sıkıntıyı minimum seviyeye indirmektedir.

Migren ağrısı

Sabahları yaşanan cinsel ilişkiler özellikle kadınlarda sıklıkla görülen migren ve eklem sorunlarına oldukça iyi gelmektedir. Cinsel ilişkinin sabah saatlerinde yaşanması vücudun güne hazırlanmasına yardımcı olacaktır.

Orgazma yardımcı

Kadınların birçoğu orgazm olamama problemi ile karşı karşıya kalmaktadır. Orgazm sorunları ile ilgili yapılan tüm araştırmalarda sabahları yaşanan cinsel ilişkilerin akşamları yaşanan cinsel ilişkilere oranla çok daha verimli geçtiği ve orgazmı kolaylaştırdığı söylenmektedir. Bu sebeple bu konuda sıkıntı yaşayan kadın ve erkeklere tavsiye edilen bu yöntemin bir diğer faydası ise cilt güzelliğine olan olumlu etkileridir. Sabahları yaşanan cinsel ilişkilerin özellikle kadınlarda görülen cilt problemlerine iyi geldiği bilinmektedir.