28 Aralık 2013

Sertleşme Problemi

ile admin

Cinsel ilişkiyi yaşamak adına sertleşme problemi kesinlikle çözülmesi gereken bir sorundur. Erkek ilişki esnasında ereksiyon sorunu yaşıyorsa bu durum bireylerin ruhsal halini etkileyecek ciddi sıkıntıların oluşmasına sebebiyet verir.
Cinsel ilişkinin sağlıklı olarak yaşanması için erkek ve kadın cinsel sağlık sorunlarına dikkat etmelidir. Özellikle cinsel organların sağlığı ve işlevi bu konuda dikkat edilmesi gereken bir konudur. Haz alımını sağlayan bu organlar ilişki esnasında işlevini yerine getirmeli ve mükemmeli bir zevk alımını sağlamalıdır.
İş hayatı, kişisel problemler gibi birçok faktör bireylerin ilişkilerini etkilemektedir. Özellikle sigara ve alkol kullanımını fazlasıyla gerçekleştiren kişilerde sertleşme sorunu sıkça görülmektedir. Kişinin depresyonda olması ve ruh halini normalinde daha kötü olması sertleşme problemlerini tetikleyen konulardır.
Sertleşme problemi aslında penis bölgesinde bulunan sinir sistemlerinin görevini tam olarak yerine getirememesinden kaynaklanmaktadır. Tabi bu durum her kişide aynı sorun olduğunu ortaya çıkarmaz. Kimi kişilerde penis eğriliğine bağlı olan sebeplerden dolayı da sertleşme sorunu görülebilmektedir.
Penis eğriliğine bağlı olan ereksiyon sorunu ancak cerrahi ameliyat ile penisin düzeltmesi sonucu giderilir. Çünkü eğri bir penis sertleşme esnasında acı çekmeye sebebiyet verdiğinden penis bölgesindeki sinirlerin zarar görmesine yol açabilmektedir.
Sertleşme bilindiği gibi uyarılma sonucu penise fazla akışı gerçekleşmesi ile sağlanır. İşte bu sebeplere bağlı olarak fazla sigara kullanımı gerçekleştiren kişilerde bir takım damar sorunları görülmektedir. Buda kan akışını etkileyen bir durum olduğundan penise aşırı kan pompalanmasına izin vermemektedir.
Birde kan akşının normal olduğu halde sorun yaşayan kişiler bulunmaktadır. Bu kişiler ya erken boşalma sonrası tekrar sertleşme sorunu yaşamakta ya da hiç sertleşme yaşayamamaktadır. Bunun tedavisi ancak doktorunuz tarafından yapılan muayeneler sonucu belli olmaktadır.